תפריט נגישות

טוראי אורן רז ז"ל

אורן רז
בן 18 בנפלו
בן ננסי ואברהם
נולד בארה"ב
בט' בניסן תשל"ז, 28/3/1977
התגורר בגבעתיים
התגייס ב-1.8.1995
שרת בחיל השריון, חיל כללי
יחידה: בק"מ 7227 ר"מ קלט
נפל בעת שירותו
בכ"א באלול תשנ"ה, 16/9/1995
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: הורים, שני אחים - שגב וגיא ואחות - קרן

קורות חיים

בן לננסי ואברהם, נולד ביום ט' בניסן תשל"ז (28.3.1977), באוקלנד שבארצות הברית. אח בכור לקרן, שגיב וגיא. כשמלאה לו שנה עלתה המשפחה לישראל. את שנות לימודיו הראשונות למד אורן בבית-הספר היסודי "בורוכוב" אשר בגבעתיים. בשנת 1987 שבה המשפחה לשנתיים לארצות הברית, שם המשיך לימודיו היסודיים ומששבו ארצה סיימם בבית-הספר היסודי "בורוכוב". את לימודיו התיכוניים התחיל אורן בבית הספר "אורט טכניקום" בגבעתיים במגמת הגרפיקה, המשיכם ב"בית הספר האמריקאי" בכפר שמריהו וסיימם בהצלחה בבית הספר התיכון האקסטרני "תיכון רון" בתל אביב.

בתחילת אוגוסט 1995 התגייס אורן לצה"ל עבר מסלול טירונות והיה עתיד לשרת בפלוגת סיור של חיל השריון. אורן תואר על ידי מפקדיו כחייל בעל מוטיבציה גבוהה ורצון עז להצליח בשירות, אשר אהב לעזור ולסייע לסובבים אותו, היה אהוד ומקובל עיל מפקדיו וחבריו כאחד.

אורן נפל בעת שירותו, ביום כ"א באלול תשנ"ה (16.9.1995) והובא למנוחות בבית העלמין הצבאי שבקרית שאול. בן שמונה עשרה בנפלו, הותיר אחריו הורים, שני אחים ואחות.

במכתב שכתב מפקד המחלקה נאמר: "חשוב לי מאוד שתדעו שאורן התחבב עלי מאוד, בזמן הקצר בו הוא היה תחת חסותי ובאמת רציתי שאורן יהיה לוחם בצוות שלי - "צוות דניאל". במקום זה הנחתי אבן על קברו. לא יכולתי לתאר, גם לא בדמיונות הפרועים ביותר שלי, שאצטרך כל כך מוקדם לקבור חייל שלי. אורן היה חייל שלי".

בניית אתרים: