תפריט נגישות

טר"ש אורי מייזלס ז"ל

אורי מייזלס
בן 22 בנפלו
בן אלזה ורפי
נולד בקיבוץ גבעת ברנר
בכ"ח בניסן תרצ"ד, 13/4/1934
התגורר בבית השיטה
שרת בחיל השריון
יחידה: פלס"ר 135
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ' בחשוון תשי"ז, 25/10/1956
במבצע קדש
מקום קבורה: קיבוץ גבעת ברנר

קורות חיים

אורי, בן אלזה ורפי, נולד ביום כ"ח בניסן תרצ"ד (13.4.1934) בגבעת-ברנר. בגיל שש נסע עם אמו ואחותו לאנגליה, בה עשה אביו בשליחות "החלוץ", ונשאר שם עד תום מלחמת-העולם השניה. בשובו התערה עד מהרה בנוף המשק ובחברת הילדים ולכשהתבגר נעשה אחד מפעיליה. במשך שנים רצופות הדריך כיתה צעירה.

היה בין יוזמי-הקמתה של חטיבת בני-הקיבוץ וממניחי-היסוד שלה. בסיימו את לימודיו בבית-הספר התיכון שבגבעת-ברנר התקבל כחבר-המשק עם שאר חבריו למחזור. הוא אמנם יצא לעבודה במזכירות-החטיבה, בה ריכז את הדרכת בני-החטיבה במעברות ובישובי-עולים, אבל יחד עם זה הוסיף להיות מעורה בחיי המשק והיה פעיל בקרב חוג-הנוער. היה בעל לב רגיש ונפש ערה שנתנו ביטויים בפשטות ובכנות במה שהעלה בכתב. היה שופע חדוות-חיים והומור רב שחיבבוהו על כל חבריו ויודעיו.

באוגוסט 1954 גויס לצה"ל, לחיל-השריון. בתקופה זו השתתף במסעות ארוכים במדבר- יהודה וברחבי הנגב ונפשו היתה כולה משולהבת ממראות הנוף. לפני חבריו וחוג-הנוער הביא תכנית חדשה לקליטת חיילים למשק באמצעות פגישות וכינוסים שאליהם יביא אתו כל חבר חייל-אורח.

ביום כ' במרחשון תשי"ז (25.10.1956) נפל בשעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בגבעת-ברנר. שנה לאחר נפלו יצא לאור קובץ הנושא את שמו, הכולל רשימות, שירים ואגרות מעזבונו.

בניית אתרים: