תפריט נגישות

רב"ט ניר מזרחי ז"ל

ניר מזרחי
בן 19 בנפלו
בן אסתר וירחמיאל
נולד ביסוד המעלה
בה' בניסן תשכ"ה, 7/4/1965
התגורר ביסוד המעלה
התגייס ב-5.1983
שרת בחיל השריון
יחידה: מפח"ט 14
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ב באלול תשמ"ד, 19/9/1984
מקום נפילה: ייטב בבקעה
מקום קבורה: ראש פינה
הותיר: הורים, אח ושתי אחיות

קורות חיים

בן אסתר וירחמיאל, נולד ביום ה' בניסן תשכ"ה (7.4.1965) ביסוד המעלה. ניר היה בן למשפחה חקלאית, המושרשת במקום.

תחילה למד ניר בבית-הספר היסודי "נחשוני החולה" שבמושבתו, אחר המשיך ולמד שנתיים בחטיבת-הביניים האזורית שבכפר בלום, ולבסוף סיים בהצלחה את בית-הספר התיכון החקלאי בפרדס חנה.

עומרי, המדריך של ניר בבית-הספר בפרדס-חנה, זוכר אותו כ"גבוה. תמיד מחייך ובעל מרץ אדיר". ניר אהב לעסוק בספורט - בעיקר בשחייה. הוא השתתף בכמה משחים בכינרת, עבר קורס למצילים חובבים, ואף קיבל תעודה על כך. במסגרת בית-הספר התיכון, השתתף ניר בצעדות רבות. ניר היה נער חברותי עירני ושובב. הוא אהב ל"התעסק" בעבודות עץ ומתכת, ואת פרי יצירתו נהג להעניק כשי לחבריו. שאיפתו הייתה לחזור למושבה ולטפח משק חקלאי לתפארת. ניר היה קשור מאוד למשפחתו הענפה. את הוריו הוא כיבד מאוד, ועם בני המשפחה הרחוקים יותר קשר קשרי מכתבים. מטעם המועצה המקומית יסוד המעלה, השתתף ניר במשלחת נוער לגרמניה וגם שם רכש לו חברים רבים. בזמנו הפנוי הוא התמסר לאיסוף בולים. היה מנוי על "השירות הבולאי" והשאיר אחריו אוסף בולים נאה.

ניר גויס לצה"ל בתחילת מאי 1983, והתנדב לשרת בחיל השריון. לאחר הטירונות הוא צורף לפלוגה מבצעית, ונטל חלק במשימות שונות בלבנון. מפקד פלוגתו ציין כי "ניר היה החייל הבולט בפלוגה, בשעת משימה ניר תמיד ראשון להתנדב. בערבי הווי וברגעי שמחה, ניר תמיד במרכז החגיגה".

ביום כ"ב באלול תשמ"ד (19.9.1984), נפל רב-טוראי ניר בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בראש-פינה.

הוא הניח אחריו הורים, אח ושתי אחיות.

במכתב התנחומים למשפחה, ציין מפקדו כי "ניר זכור לכולנו כחייל מסור, חרוץ, סקרן ומקצועי שהביא איתו רוח טובה ויוזמה לכל אשר פנה".

יום ספורט לזכרו מתקיים מדי שנה במושבתו יסוד המעלה.

יהי זכרו ברוך.

בניית אתרים: