תפריט נגישות

רב"ט ציון מוסאי ז"ל

ציון מוסאי
בן 20 בנפלו
בן רחל ושבתאי
נולד ברחובות
בי"א בחשוון תשי"ז, 16/10/1956
התגייס ב-דצמבר 1974
שרת בחיל השריון, חיל חימוש
יחידה: מפק' יחש"מ 650
נפל בעת שירותו
בי"ג באב תשל"ו, 9/8/1976
מקום נפילה: פלמחים
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: יבנה
הותיר: הורים, שישה אחים ואחות

קורות חיים

ציון, בן שבתאי ורחל, נולד ביום י"א בחשון תשי"ז (16.10.1956) ברחובות. התחיל את לימודיו היסודיים בבית-הספר 'רבן גמליאל' שבעיר זו, המשיך בבית הספר 'עציון' שביבנה וסיים את לימודיו היסודיים במסגרת הרפורמה ביבנה. באותה מסגרת השלים את שתי שנות-לימודיו הראשונות במסגרת תיכונית.

אחרי כן הצטרף ציון לישיבה התיכונית המקצועית 'פורת יוסף' שברחובות, ובה השתלם בלימודי מקצוע המסגרות-המכנית. ציון גויס לצה"ל בראשית דצמבר 1974 והוצב לחיל-החימוש, במסגרת סדנת השריון. את דרכו הצבאית החל כמסגר-מכני ואחרי-כן מונה לתפקיד פקיד-מטה. במשך שירותו הצבאי דאג ציון לביתו ולמשפחתו, ואף נטל חופשה מיוחדת כדי לצאת לעבודה ולעזור לבני-משפחתו מבחינה כלכלית. גם בעת היותו רחוק מהבית השתדל להיות בקשר הדוק עם הוריו, אחיו ואחיותיו ולעזור ככל שהיה בידו. ביום י"ג באב תשל"ו (9.8.1976) נפל ציון בעת שירותו.

הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שביבנה. השאיר אחריו הורים, שישה אחים ואחות. במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב המפקד: "בנכם ציון ז"ל, שירת בסדנת השריון ומילא את כל המוטל עליו ואף למעלה מזה. כחייל מצטיין ומסור התחבב על מפקדיו וחבריו ושימש דוגמה בהתנהגותו ובמסירותו." הוריו ייסדו לזכרו קרן גמילות-חסד לעזרה לנזקקים ולנצרכים. כמו כן נבנה בית כנסת על שמו ביבנה, בית-כנסת "אוהל מועד" ע"ש ציון מוסאי ובו ישנה ספריה תורנית, גם היא על שמו. בנוסף, הוקמה לזכרו עמותה שמנהלת את "כולל אור ציון - יבנה".

בניית אתרים: