תפריט נגישות

רב"ט אלי פרסמן ז"ל

אלי פרסמן
בן 24 בנפלו
בן ליליאן ומשה
נולד בצרפת
בג' באייר תשי"ח, 23/4/1958
התגורר בירושלים
התגייס ב-מאי 1980
שרת בחיל השריון, חטיבת הנח"ל
יחידה: מפח"ט 500, גד' 932
נפל בעת מילוי תפקידו
בג' בתמוז תשמ"ב, 24/6/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: ציר ביירות דמשק
באזור לבנון
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: א, חלקה: 21, שורה: 06, קבר: 08.

קורות חיים

בן ליליאן ומשה, נולד ביום ג' אייר תש"ח (23.4.1958) בצרפת בבית הוריו ספג את הרוח הציונית. הוא למד בבית-ספר יסודי ובבית-ספר תיכון בצרפת. בשנת 1978, בגיל 20 עלה ארצה. תחילה למד במכון "מעינות" עברית ויהדות ולאחר מכן למד באוניברסיטה העברית. סיים לימודיו כבוגר החוגים לכלכלה ולסטטיסטיקה.

במאי 1980 התגייס לצה"ל ושירת בעתודה האקדמאית בחיל הרגלים. עבר אימוני טירונות ובאוקטבר 1981 הועלה לדרגת רב"ט. אלי יחד עם עוד שלושה מחבריו, אף הם עולים מצרפת, השתקעו בתקוע, שביהודה. שם נשא לאשה את יעל שעלתה גם היא מצרפת. הוא שימש ספרן בספריית הישוב. כשפרצה מלחמת שלום הגליל ואלי לא גוייס למילואים ביום הראשון למלחמה, יצא לחפש את פלוגתו בשטח. הוא לחם בקרבות הקשים בבקעת הלבנון והתקדם עם יחידתו לציר ביירות-דמשק. ביום ג' בתמוז תשמ"ב (24.6.1982), במהלך הפגזה סורית כבדה, נחת פגז ליד הנגמ"ש בו נסע. בהתפוצצות נהרג אלי. בן 24 היה במותו. הוא הובא למנוחות בהר הרצל בירושלים.הניח אחריו רעיה, פעוט בן חודשיים, הורים ואחות.

שר הביטחון אריאל שרון כתב עליו במכתב תנחומים לאשתו: "רב טוראי אלי פרסמן נתן את חייו למען מולדתו. הוא נפל בקרב בבקעת הלבנון בציר ביירות-דמשק. שירת בגדוד בטחון-שוטף בחיל הרגלים. היה חייל בעל מוטיבציה גבוהה, נכון לשרת את עמו בכל עת, התבלט בדבקותו בביצוע משימות ומטרות שנקבעו לו". מפקד יחידתו כתב לאשתו: "בעלך אלי נפל בעת מילוי תפקידיו בקרב הבקעה באיזור כביש ביירות-דמשק. אלי הצטיין בדבקותו הרבה במטרות שעמדו לנגד עיניו. מפליאה עקשנותו לעבור את הטירונות, למרות קשיי שפה והשוני בתרבות בהם נפגש. הוא לא וויתר על זכותו להשתתף במלחמה, באותה עקשנות אופיינית לו. הוא לחם עד שנפל".

בניית אתרים: