תפריט נגישות

סמ"ר צבי צביקה לינדנשטיין ז"ל

צבי לינדנשטיין
בן 21 בנפלו
בן ורה ויצחק
נולד בנתניה
בז' בחשוון תשי"ט, 21/10/1958
שרת בחיל השריון
יחידה: אוג' 36
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ג בתמוז תשל"ט, 18/7/1979
מקום קבורה: נתניה

קורות חיים

צבי, בן ורה ויצחק, נולד ביום ז' בחשון תשי"ט (21.10.1958) בנתניה. בהיותו בן 11 שנים נפטר אביו, וצבי ראה את עצמו מחויב לדאוג לאמו ולאחיותיו. הוא למד בבית-הספר היסודי "איתמר" בנתניה, והמשיך לימודים חלקיים בבית-הספר התיכון "נעורים". נער צעיר היה צבי כשיצא לעבוד עבודות מזדמנות. באוגוסט 1976 התגייס צבי לצה"ל, ושירת בחיל השריון. אחרי שסיים אימוני טירונות, הוא עבר כמה קורסים במקצוע המחסנאות. באוגוסט 1977 הועלה צבי לדרגת רב"ט, ואחרי השתלמות נוספת במקצועו כמחסנאי הועלה לדרגת סמל. בפברואר 1979, הוא הועלה לדרגת סמל-ראשון.

ביום כ"ג בתמוז תשל"ט (18.7.1979) נסע צבי במשאית צבאית, שהובילה תחמושת ליחידתו ממצבור תחמושת ברמת הגולן. נהג המשאית סטה מן הכביש הצר והתהפך. בתאונה נהרג צבי.

בן 21 שנים היה במותו. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בנתניה. צבי השאיר אחריו אם ושתי אחיות. מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "סמל-ראשון צביקה שירת בתפקיד אחראי כמחסנאי היחידה. הוא היה מסור לתפקידו, יסודי, שקט, יעיל. עבודתו הקשה בוצעה במירב הרצון הטוב והנאמנות. הניסיון שרכש בעבודתו ואישיותו הביאו את מפקדיו לראות בו חייל אמין ויעיל ביותר".

בניית אתרים: