תפריט נגישות

רב"ט ניסים לוי ז"ל

ניסים לוי
בן 39 בנפלו
בן רגינה ודוד
נולד בעירק
בכ"ד בטבת תש"ג, 1/1/1943
התגייס ב-נובמבר 1960
שרת בחיל השריון
יחידה: גד' 7017
נפל בעת שירותו
בי"ח בתמוז תשמ"ב, 9/7/1982
מקום נפילה: רצועת עזה
באזור רצועת עזה
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: אישה, שני בנים ובת, הורים, שלושה אחים וחמש אחיות

קורות חיים

ניסים, בן רגינה ודוד, נולד בשנת 1943 בעירק ועלה לארץ עם משפחתו בשנת 1951. המשפחה התיישבה במושבה מגדיאל. ניסים למד בבית-ספר יסודי במגדיאל, אולם עקב מצבה הכלכלי הקשה של המשפחה מרובת הילדים ובשל מחלת האב, נאלץ להפסיק ללמוד. הוא החל לעבוד על מנת לתמוך ולעזור להוריו. שנתיים עבד ניסים כפועל חקלאי במגדיאל, ושנתיים נוספות עבד כמסגר במושבה רמתיים. בד בבד עם עבודתו למד את מקצוע המסגרות בשיעורי ערב. הוא היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד", מגדיאל.

ניסים גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1960, והוצב בחיל השריון. לאחר הטירונות עבר נסים קורס נהגים, קורס נהג זחל"מים וקורס נהגי נגמ"שים ושירת כנהג כלי-רכב משוריינים ביחידות החיל. תקופת שירותו עברה עליו בלא אירועים מיוחדים. לפני שחרורו מהשירות הסדיר, נשלח ניסים לקורס להשלמת השכלה, וסיימו בהצלחה.

בתחילת מאי 1963 שוחרר נסים מהשירות הסדיר, הוא נשא אישה, והזוג קבע את מקום מושבו בבת-ים. נסים החל לעבוד כנהג משאית בחברה, בשוק הסיטונאי בתל-אביב. במרוצת השנים נולדו לזוג שני בנים ובת. נסים היה איש נוח וחביב, אהוב על הבריות, הוא הגיש את עזרתו לכל המבקש ממנו בלא היסוס. ניסים נקרא מדי פעם לשירות מילואים ביחידתו. יחד איתה הוא השתתף במלחמת "ששת הימים", במלחמת ההתשה ובמלחמת "יום הכיפורים".

ביום י"ח בתמוז תשמ"ב (9.7.1982), נפל רב-טוראי ניסים בעת שירותו והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית שאול. הוא השאיר אחריו אישה, שני בנים ובת, הורים, שלושה אחים וחמש אחיות.

במכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "ניסים שירת בגדוד הטנקים שלנו שבע-עשרה שנים. בשנות שירותו בגדוד, הוא השתתף באימונים ובתעסוקות ונטל חלק במלחמות ישראל... בכל שנות שירותו היה נסים חייל מסור, חבר נאמן. תמיד מילא את תפקידו בשקט, במהירות ובצניעות. חבריו בנגמ"ש בפלוגה ג' ידעו שניתן לבטוח בניסים בימי שלום ובמלחמה".

בניית אתרים: