תפריט נגישות

טוראי ניסים מקסים לוי ז"ל

ניסים לוי
בן 19 בנפלו
בן אליס ושמעון
נולד במגדל העמק
בכ"ב בחשוון תשכ"ד, 7/12/1963
התגייס ב-ינואר 1981
שרת בחיל השריון, חיל כללי
יחידה: אוג' 90
נפל בעת שירותו
בט"ז באלול תשמ"א, 14/9/1981
מקום נפילה: כפר ברוך
באזור טבריה והעמקים
מקום קבורה: מגדל העמק
הותיר: אם, שלושה אחים וחמש אחיות

קורות חיים

ניסים נולד לאליס ולשמעון בכ"ב חשון תשכ"ד 7.12.1963 במגדל העמק, והיה הבן השביעי מתוך תשעה ילדים. הוא החל ללמוד בבית-ספר "האר"י" והמשיך בפנימיית "אביבים" בנתניה. ניסים התגייס לצה"ל בתחילת ינואר 1981. לאחר הטירונות הוצב כנהג באחת היחידות, בצפון הארץ. היה מגיע מדי יום הביתה. היה לו קשר טוב עם אמו. תמך בה וחיזק אותה. האם התאלמנה בשנה 1975 וגידלה ופרנסה בכוחות עצמה את ילדיה.

מספרת אליס: "ניסים היה ילד שקט וטוב לב, דאג להופעתו החיצונית ונהג לגהץ בדייקנות את המדים. היה קפדן, דייקן ועצמאי. בשעות הפנאי עבד והרוויח כסף. ניסים התפתח לצעיר יפה תואר. עסק בתחומים רבים וגם מכתיבת שירה לא משך ידו, היה מקובל על חבריו. תמיד היה הבית מלא ידידים, להם נהג להשמיע תקליטים".

ביום ט"ו אלול תשמ"א 14.09.1981, נספה בתאונת דרכים מחרידה: בשעות הערב יצא לבקר את חבריו. בצומת כפר ברוך, כאשר המתין ל"טרמפ" סטתה מכונית ופגעה בו.

במכתב התנחומים למשפחה ציין מפקדו: "במשך הזמן הקצר ששהה במחיצתנו הכרנוהו כנעים סבר ובעל הליכות מעודנות". שמו הונצח על גבי לוח זכרון עשוי שיש, שהוכנס לאחד מבתי הכנסת במגדל העמק. ניסים הניח אם, שלושה אחים וחמש אחיות. נטמן בחלקה הצבאית בבית העלמין של מגדל העמק.

יהי זכרו ברוך!

בניית אתרים: