תפריט נגישות

רב"ט חיים כנפו ז"ל

חיים כנפו
בן 19 בנפלו
בן זהרי ומשה
נולד בתל אביב
בכ"ז באב תשכ"ח, 21/8/1968
התגורר בתל אביב
התגייס ב-אוקטובר 1986
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 7, גד' 77
נפל בקרב
בט"ז בחשוון תשמ"ח, 8/11/1987
מקום נפילה: בופור
באזור לבנון
מקום קבורה: חולון
חלקה: 6, שורה: 3, קבר: 3.
הותיר: הורים, אח ואחות

קורות חיים

בן זהרי ומשה. נולד בתל אביב ביום כ"ז באב תשכ"ח 21/8/1968. חיים היה הבן הצעיר במשפחתו. את חינוכו היסודי השלים בבית הספר 'דוב הוז' ביפו. אחרי כן למד בחטיבת הביניים 'יונה הנביא' ביפו ובבית הספר 'תיכון חדש' בתל אביב, במגמת חשבונאות ומחשב ועמד בהצלחה בבחינות הבגרות. את תעודת הבגרות לא הספיק לקבל.

חיים היה חבר בתנועת הצופים והצטיין בספורט בייחוד בכדורגל, תחילה בקט רגל במועדון 'בני ברית' ביפו ואחרי כן בקבוצת 'נוה גולן'. כמו כן שיחק כדורסל וטניס שולחן. הוא הצטיין במשמעת עצמית גבוהה, בנימוסים טובים ובחוש הומור. תמיד גילה רגישות כלפי בני האדם והיה משכין שלום בין יריבים, מפייס ומוצא פשרה. אחרי סיום חוק לימודיו שוטט חיים בארץ והתארח אצל בני משפחתו הענפה.

באוקטובר 1986 התגייס לצה"ל והוצב לפי בקשתו ביחידה קרבית בחיל השריון, שבה שובץ כנהג טנק 'מרכבה'. ביחידה זו שירת עד יום מותו ובלט בחיבתו לחבריו ובנכונותו לעזור לזולת בכל עת.

בליל 7-8 בנובמבר 1987 התפתח קרב קשה בין חולית מחבלים לבין כוחות צה"ל ברצועת הבטחון בלבנון. הקרב נמשך כל היום וכל הלילה ובבוקר קיבל הכוח שעימו נמנה חיים פקודה לפתוח את הציר שבו נעו כוחותינו. הטנק שבו נהג חיים עלה על מטען רב עוצמה שהוטמן בדרך והורכב ממוקשים ופצצות. בפיצוץ העז נפגע חיים. ביום ט"ז בחשוון תשמ"ח (8.11.1987) נפל בקרב בלבנון. הוא ניטמן בבית העלמין הצבאי בחולון. השאיר אחריו הורים, אח ואחות - דני וליז.

לאחר מותו שלחו חבריו למשפחתו צרור דברי הספד והוקרה שכתבו לזכרו.

במכתב התנחומים להורים כתב מפקד היחידה בין השאר: "חיים, טוב - לב, חיוך על השפתיים, ידע תמיד לבדר את חבריו ליחידה, גם בשעות הקטנות של הלילה, גם כשהעבודה התארכה... פשוט אהבנו את חיים. הוא יחסר לנו מאוד, הן לחיילים והן למפקדים".

ספרייה תורנית להנצחת זכרו הוקמה בבית הכנסת 'ברית שלום' ביפו.

בניית אתרים: