תפריט נגישות

טוראי יצחק ג'קי סויסה ז"ל

יצחק סויסה
בן 18 בנפלו
בן סימה ומסעוד
נולד במרוקו
בט"ז באב תשכ"ו, 2/8/1966
שרת בחיל השריון
יחידה: מפג"ש 23
נפל בעת שירותו
בכ' בטבת תשמ"ה, 13/1/1985
מקום נפילה: נתניה
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: נתניה

קורות חיים

יצחק, בן סימה ומסעוד, נולד ביום ט"ז באב תשכ"ו (2.8.1966) במרוקו. בן 3 שנים היה יצחק כשעלה עם הוריו לארץ בשנת 1969.

המשפחה השתקעה בנתניה, ובה למד יצחק בבית-הספר היסודי והמקיף "מסילות". אחרי שסיים שמונה כיתות, הוא עבר לבית-הספר המקצועי "נעורים", ולמד שנה נוספת במגמת מכונאות.

יצחק גדל בבית, שבו הקדישו ההורים תשומת-לב מרובה לחינוך ילדיהם. הוא היה נער עירני, נוטה להרפתקאות, ועם זאת מסור למשפחתו. בננו יצחק, אשר נקרא ע"י כולם ג'קי, היה הבכור מבין ילדינו. שלושה חודשים אחרי מותו, נולד למשפחה בן נוסף שדמה לו מאוד ולאחר שנים ספורות נוספה למשפחה עוד בת. ג'קי היה ילד עירני וחייכן שאהב מאוד את החיים. הוא למד קרב מגע במשך 6 שנים, והגיע לחגורה חומה. הוא הצטיין מאוד אך לקראת הסוף החליט להפסיק, ונרשם לקבוצת הנוער (בכדורגל) של השכונה בה גדל. לאחר מותו ערכו לזכרו טורניר קט-רגל בחנוכה 1985. ג'קי היה ילד שאהב את "הגדולים שבחבורה"; רוב חבריו היו גדולים ממנו. כולם אהבו אותו, "הגדולים והקטנים". ההנאות שלו בחיים היו: מועדונים, ים, טיולים, חברים, מוסיקה. שמח בחייו היה. למרות שגילו היה צעיר, רצה להתחתן עם חברתו, "אהבת חייו", שמגיל 13 היה איתה, ואהב אותה עד יומו האחרון.

עם אימו התנהג כחבר ולא כבן, ואת אביו כיבד מאוד - כאשר היה מדבר איתו, עיניו תמיד למטה. אהב את המשפחה ואת אחיו בצורה מאוד מיוחדת, ואחיותיו תמיד פינקו אותו ואהבו אותו מאוד. בן ואח שלא ישכח לעולם. הוא ציפה בכליון עיניים ליום שבו יגויס לצה"ל, לפי בקשתו, הוקדם מועד גיוסו. במאי 1984 התגייס יצחק, עבר אימוני טירונות כלליים, נשלח לקורס נהגי משאית ושירת כנהג. ביום כ' בטבת תשמ"ה (13.1.1985) נהג במכונית אזרחית בנתניה. ליד צומת הוא התנגש במשאית, ונפצע פצעי מוות. בן 18 שנים היה במותו. יצחק הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית-הקברות בנתניה. הוא השאיר אחריו הורים, אח ושתי אחיות.

בניית אתרים: