תפריט נגישות

רב"ט אלי נידם ז"ל

אלי נידם
בן 24 בנפלו
בן גרסיה ואהרון
נולד במרוקו
בכ"ג באדר תש"י, 12/3/1950
התגייס ב-אוקטובר 1972
שרת בחיל השריון
יחידה: מפח"ט 188
נפל בעת שירותו
בה' בחשוון תשל"ה, 21/10/1974
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 4, שורה: 3, קבר: 3.
הותיר: אב, שני אחים ושלוש אחיות

קורות חיים

בן אהרון וגרסיה ז"ל. נולד ביום כ"ג באדר תש"י (12.3.1950) בפס שבמרוקו. עלה ארצה עם משפחתו בתחילת שנת 1972. הוא למד בבית-הספר היסודי 'תלמוד תורה' שבעיר-הולדתו והמשיך בבית-ספר תיכון ובבית-הספר 'אליאנס' שבמקום.

בשנת 1967, אחרי מלחמת ששת-הימים יצא ממרוקו וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון elamron eloce, וקיבל תעודת-בגרות.

כשהיה בן 14 מתה אמו. מות האם השפיע על מהלך חייו. בשנת 1972 עלה ארצה והצטרף אל משפחתו שהשתקעה בירושלים - בכך מילא את בקשת אביו החולה שרצה לראות את משפחתו מתאחדת בירושלים. לאחר שעלה ארצה למד באולפן בקיבוץ רגבים.

אלי הרבה לקרוא ספרים ועסק בספורט ובעיקר בשחייה. אלי גויס לצה"ל במחצית אוקטובר 1972, חודשים ספורים לאחר שעלה ארצה. לאחר הטירונות נשלח לשרת בחטיבת חיל-שריון ברמת-הגולן, כאיש-תחזוקה. יחד עם חבריו ליחידה נטל חלק בקרבות מלחמת יום-הכיפורים.

כאשר פרצו הקרבות היתה החטיבה שלו, חטיבת 'ברק', בקו האש ברמת-הגולן ובלמה את כוחות השריון הסורי שפרצו לרמת-הגולן. בקרבות הקשים סבלה החטיבה מפגיעות כבדות. אלי וחבריו, אנשי התחזוקה, סייעו בשיקום החטיבה והחזרתה לכשירות. הוא היה חייל מסור ונאמן שמילא בשלמות את כל המשימות שהוטלו עליו. ביום ה' בחשון תשל"ה (21.10.1974) נפל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בהר-הרצל שבירושלים. הותיר אחריו אב, שני אחים ושלוש אחיות.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד-היחידה: "אלי היה חייל טוב. חייל שאפשר לבטוח בו כי יבצע באחריות, בהגינות ובנאמנות כל מה שהוטל עליו. הוא היה חייל שהבין בעיות מציאותיות החורגות מהשגרה וגילה נכונות ותושייה לעזור בפתרונן."

בניית אתרים: