תפריט נגישות

רב"ט טרומפלדור יוסף יצחק ז"ל

טרומפלדור יצחק
בן 28 בנפלו
בן לולו ויצחק
נולד בעירק
בכ"ח בטבת תשי"א, 6/1/1951
התגורר בקדימה
שרת בחיל השריון
יחידה: מח' חט' חמ"צ 889
נפל בעת מילוי תפקידו
בז' באב תשל"ט, 30/7/1979
מקום נפילה: קלקיליה
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: קדימה
הותיר: אישה, שני ילדים, הורים ואחים

קורות חיים

טרומפלדור, בן יצחק ולולו, נולד ביום כ"ח בטבת תשי"א (6.1.1951) בעירק.

כאשר נולד הילד בחר למענו דודו, שמעון אליהו, את השם טרומפלדור. (לימים, נבחר הדוד לעמוד בראש המועצה המקומית הוד השרון.) השם הזה ניתן לו מתוך רצון לבטא את הקשר לארץ ולציונות, ומבלי להתחשב בעובדה שהשם שנבחר היה שם משפחה ולא שם פרטי. כשעלה טרומפלדור לארץ, והוא בן חודש ימים בלבד, הוסיפו לשמו גם את השם יוסף.

משפחתו של טרומפלדור התיישבה במושבה מגדיאל ושם למד בגן הילדים, ואחר כך בבית הספר היסודי "שפרינצק" בהוד השרון, וסיים שמונה שנות לימודים.

המצב הכלכלי בבית לא איפשר לו להמשיך ללמוד וטרומפלדור יצא לעבוד כדי לעזור לכלכלת המשפחה.

בשנת 1969 התגייס לצה"ל ושירת עד 1972. לאחר השחרור עבד כמה שנים כמסגר. באותה תקופה הכיר את עליזה ובשנת 1975 נשא אותה לאישה. לאחר כשנה נולד הבן יעקב ושנה וחצי לאחר מכן נולדה הבת יוכבד. המשפחה התגוררה במושב קדימה.

בזמנו הפנוי אהב טרומפלדור לעסוק בפעילות ספורטיבית. הוא אהב לשחק כדורגל ואף ניסה את כוחו בהרמת משקולות. גם בבעלי חיים אהב לטפל, בייחוד בכלבים. טרומפלדור ניסה את כוחו גם בתחום המוסיקה ובמשך כמה חודשים למד לנגן על גיטרה.

טרומפלדור הצטרף לשורות שב"ס בחודש אוקטובר 1978. הוא שירת בתור סוהר ביטחון בבית הסוהר השרון, וסיים את שירותו בדרגת סמל ראשון. את שירות המילואים שלו המשיך לעשות במסגרת היחידה הצבאית שלו.

ביום ז' באב תשל"ט (30.7.1979), כשהיה בדרכו לביתו משירות המילואים, נרצח טרומפלדור בדקירות על ידי מחבלים. גופתו נמצאה על ידי חיילי צה"ל באיזור קלקיליה, סמוך לבסיס ההדרכה שבקיבוץ אייל, בתוך אוטובוס שנגנב מחניון גלי-גיל. הובא למנוחת עולמים בבית-העלמין שבמושבה קדימה.

בן 28 היה במותו. השאיר אחריו אישה, בן ובת, הורים, שתי אחיות ואח.

להנצחת זכרו נערך מדי שנה משחק כדורגל במושבה מגדיאל, והקבוצה המנצחת מקבלת גביע שתרמה המשפחה על שם טרומפלדור יוסף.

בניית אתרים: