תפריט נגישות

טוראי יעקב סלים יחזקאל ז"ל

יעקב יחזקאל
בן 27 בנפלו
בן נעימה ויחזקאל
נולד בעירק
בכ' בטבת ת"ש, 1/1/1940
התגורר בפדיה
התגייס ב-דצמבר 1963
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 673, גד' 106
נפל בקרב
בכ"ו באייר תשכ"ז, 5/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: שייח עבד אל עזיז
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: אשה

קורות חיים

יחזקאל יעקב (סלים), בן נעימה ויחזקאל, נולד בשנת ת"ש (1940) בעיר קירקוב אשר בעירק. למד מספר כיתות בבית ספר היסודי אליאנס, משנסתיימה מלחמת הקוממיות בישראל עלתה המשפחה לארץ (בשנת 1950). בני המשפחה נדדו בארץ ממקום למקום, ולבסוף התיישבו במושב פדיה. יעקב ראה בהתלהבות את קיבוץ הגלויות וגאולת העם בארצו. המשפחה היתה מן הראשונות במושב שבחרה בהתיישבות חקלאית. יעקב למד בבית ספר יסודי במושב ונקלט בחיי החברה. היה שקדן וחרוץ הצטיין ביחוד בלימודי המתמטיקה.

לאחר מכן גמר קורס למדריכי נוער ועסק בהדרכה במושבו. עבר קורס להנהלת חשבונות בבית ברל. הוא קיבל הכשרה בחקלאות ועסק במקצוע זה לאחר מכן. כיון שנאלץ לסייע בפרנסת הוריו לא סיים את הלימודים התיכוניים, אלא למד בבית הספר התיכון ברמלה רק עד כיתה י'. חרוץ היה ואהב את האדמה והחקלאות ובגלל מסירותו למשפחה עבד למען הוריו ועזר להם. אהב לעזור לזולת ומפני כך היה אהוב על הכל. עקב המצב הכלכלי הירוד במשפחה שירת שלושה חדשים אחרי שגוייס לשירות סדיר בדצמבר 1963 אך משירות מילואים לא היה פטור והועבר לחטיבת שריון.

נקרא לדגל בשנת 1967 לפני מלחמת ששת הימים. מפקדיו וחבריו לנשק אהבו אותו וידעו להעריך אותו על כושר מנהיגותו ועל גילוי אומץ לבו בחרפו נפשו בקרב. ביום כ"ו באייר תשכ"ז 5.6.1967 נפל בקרב שנערך בשיך עבדול עזיז.

הניח אשה.

הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול.

בניית אתרים: