תפריט נגישות

סמל חיים יוסף עזרא ז"ל

חיים עזרא
בן 46 בנפלו
בן חביבה ואברהם
נולד בעירק
בט"ז בטבת תש"ה, 1/1/1945
התגורר במגדל העמק
התגייס ב-מאי 1964
שרת בחיל השריון, חיל כללי
יחידה: גד' 362
נפל בעת שירותו
בד' בטבת תשנ"ב, 11/12/1991
מקום נפילה: מגדל העמק
באזור טבריה והעמקים
מקום קבורה: מגדל העמק
הותיר: רעיה, בת - קרן, שני בנים: אבי וערן, אם, שלוש אחיות: שרה, רינה ושמחה וארבעה אחים: נעים, הרצל, אהוד ואבנר

קורות חיים

בן חביבה ואברהם. נולד בשנת תש"ה (1945) בעיראק, בן רביעי במשפחה בת שמונה ילדים, בשנת 1950 עלה ארצה עם הוריו והמשפחה השתקעה במגדל העמק, עם הקמת הישוב, השלים שמונה שנות לימוד בבית הספר היסודי במגדל העמק ויצא לעבודה כצבעי, כדי לעזור בפרנסת משפחתו. הוריו היו חולניים ואחיותיו, שהיו מבוגרות ממנו, התחתנו ועזבו את ביתם. יוסף היה האח הגדול, שנשאר עם אחיו בבית ודאג לכלכלתם.

בתחילת מאי 1964 גויס יוסף חיים לשירות חובה בצה"ל וביקש לדחות את שירותו, מאחר שפרנסת בני ביתו מוטלת עליו, אבל בקשתו נדחתה והוא התחיל בשירותו הסדיר, עם אימוני טירונות והוצב ביחידת חי"ר. יוסף חיים קיבל את אות מלחמת ששת הימים על השתתפותו במלחמה. המשיך לשרת במילואים ובמהלך שירותו קודם בדרגות. להערכת מפקדיו היה חייל מצטיין בהתנהגותו, שמילא תפקידו תוך גילוי שקט נפשי ואחריות והיה חביב על מפקדיו וחבריו.

בשנת 1968 נישא לגו'סלין ולזוג נולדו שלושה ילדים- קרן, אבי וערן. יוסף עבד לפרנסתו כקבלן שיפוצים. בדצמבר 1991 גוייס יוסף חיים לשירות מילואים ונשלח לתעסוקה מבצעית בשטחים. ביום ד' טבת תשנ"ב (11.12.1991), בהיותו בחופשה קצרה בביתו, נפל בעת שירותו. בן ארבעים ושש היה בנפלו. הובא למנוחות בבית העלמין במגדל העמק. השאיר אחריו רעיה, בת- קרן, שני בנים - אבי וערן, אם, שלוש אחיות- שרה, רינה ושמחה וארבעה אחים - נעים, הרצל, אהוד ואבנר.

בניית אתרים: