תפריט נגישות

טוראי משה טייב ז"ל

משה טייב
בן 18 בנפלו
בן ג'נט וויקטור
נולד בתוניסיה
בכ"ט בתשרי תשט"ז, 15/10/1955
התגייס ב-נובמבר 1973
שרת בחיל השריון
יחידה: מפג"ש 23
נפל בעת שירותו
בכ' בכסלו תשל"ד, 15/12/1973
מקום קבורה: אשקלון - צבאי
חלקה: 1, שורה: 7, קבר: 3.
הותיר: אב, אם, אח וארבע אחיות

קורות חיים

משה, בן ג'נט וויקטור, נולד ביום כ"ט בתשרי תשט"ז (15.10.1955) בטוניס, ועלה ארצה עם משפחתו בשנת תשט"ז (1956). הוא למד בבית-הספר היסודי "עוזיאל" באשקלון. אחרי כן למד נגרות במשך שנתיים במרכז הנוער באשקלון. בן 16 היה כשיצא לעבוד כשרברב במפעל "חירות". יחד עם זאת המשיך ללמוד יום בשבוע בבית הספר "אורט".

משה נולד עשרים שנה לאחר הולדת אחיו הבכור והיה אהובם של בני משפחתו. ולא רק המשפחה אהבתהו - הוא היה אהוב גם על מוריו ועל חבריו, שכינוהו דרך חיבה מואיז. בזמנו החופשי אהב לשחק בכדורגל, ואף הקדיש מעיתותיו לטיפוח אוסף בולים גדול.

משה היה בן נאמן ומסור להוריו, עזר להם ודאג למשפחתו. את כל משכורתו נתן לאמו. כשגויס אחיו הבכור במלחמת יום הכיפורים, נדר נדר כי יצמח זקנו עד שישוב אחיו חי ושלם מן המערכה. משה גויס לצה"ל בנובמבר 1973, שלושה חודשים לפני זמנו. כששאלה אותו אמו למה הוא מתגייס בטרם עת, ענה לה "אמא, אני יהודי". הוא הוצב בחיל השריון ונשלח להשלים את הטירונות בחיל. ביום כ' בכסלו תשל"ד (15.12.1973) נפל בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין באשקלון. השאיר אחריו אב, אם, אח וארבע אחיות. אמו אמרה כי תמיד הייתה ממתינה לכניסתו הביתה, אבל עתה אין לה למי להמתין עוד.

בניית אתרים: