תפריט נגישות

רב"ט דוד בלוזרסקי ז"ל

דוד בלוזרסקי
בן 20 בנפלו
בן דינה ומשה
נולד בארה"ב
בכ"ג בשבט תשי"ז, 25/1/1957
התגייס ב-9.8.1976
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 7, גד' 77
נפל בעת מילוי תפקידו
בג' באלול תשל"ז, 17/8/1977
מקום נפילה: צפת
באזור הגליל
מקום קבורה: חיפה
הותיר: הורים ואחות

קורות חיים

דוד בן משה ודינה. נולד ביום כ"ג בשבט תשי"ז (25.1.1957) בארצות-הברית. כשהיה בן חצי-שנה, עלתה המשפחה ארצה והשתקעה בחיפה. כאן למד בבית-הספר היסודי 'בת-גלים', המשיך וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון 'שפרינצק'. בתחילה למד במגמה של חשמל ואלקטרוניקה, אך לאחר שנתיים עבר למגמה של פקידות טכנית.

דוד היה נער רגיש מאוד ומסתגר, שהרבה להתבודד. שעות ארוכות היה מקדיש לקריאה ועוד יותר להאזנה למוסיקה, שמילאה את נפשו והביאה אותו לידי התלהבות. הוא היה בן מסור ונאמן להוריו והשתדל להיות להם לעזר. בעל מצפון היה, אחראי ורציני.

דוד גויס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1976 והוצב לחיל-הקשר. במהלך הטירונות עבר קורס-רובאים ואחרי-כן השתלם בקורס-אלחוטנים. בתום הקורס הוצב בגדוד-שריון ושימש בו בתפקיד אלחוטן. הוא היה חייל טוב וממושמע, שקד על עבודתו וביצע את תפקידו בנאמנות. מפקדיו העריכו אותו מאוד והמליצו להעלותו בדרגה. באפריל 1977 הוענקה לו דרגת רב"ט. דוד השתדל שלא להדאיג את הוריו, הרבה לבקר בבית והקפיד לטלפן או לכתוב להם.

ביום כ"ו באב תשל"ז (10.8.1977) נפצע בעת שירותו והועבר לבית-החולים שבצפת. שבוע ימים נלחמו רופאי בית-החולים על חייו, אך לשוא.

ביום ג' באלול תשל"ז (17.8.1977) נפטר.

הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבחיפה. השאיר אחריו הורים ואחות.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד-היחידה: "דוד שירת ביחידה כחייל במחלקת-הקשר. הוא הצטייר בעיני כחייל שקט. סגור בתוך עצמו, ממלא את פקודות מפקדיו ללא עוררין ומבצען בצורה משביעת- רצון. דוד היה דוגמה לחייל טוב, ממושמע ושקדן בעבודה."

בניית אתרים: