תפריט נגישות

סגן אליעזר "קושה", "כושי" קרינר ז"ל

אליעזר קרינר
בן 20 בנפלו
בן רבקה ואריה
נולד בתל אביב
בכ"ג באדר תרפ"ח, 15/3/1928
שרת בגבעתי - תש"ח, חיל השריון
יחידה: גד' 53, קהנ"ר 54
נפל בקרב
בכ"ט בתמוז תש"ח, 5/8/1948
במלחמת העצמאות
מקום נפילה: בית דראס
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: גבעתיים - נחלת יצחק

קורות חיים

קרינר אליעזר ("קושה", "כושי") בן אריה ורבקה. נולד ב-15.3.1928 בתל- אביב. בבית קיבל חינוך מסורתי. סיים את בית-הספר לבנים ובית-הספר התיכוני למסחר. אחר-כך למד שנתים ומחצה בבית-הספר הגבוה למשפט וכלכלה בתל- אביב ועבד אצל עורך-דין. הצטיין בכשרונותיו. בעמקות וביסודיות, אך בקלות מרובה, כמשתעשע, ניתח כל בעיה. גם לפני בחינות-הבגרות למד כלאחר-יד. אהב לסייע לחבריו בלימודים ובעצה. תמיד היה הרוח החיה בחברה ונכון לכל מעשה-משובה. מגיל 14 היה בגדנ"ע. במלחמת-העולם השניה התנדב לצבא וזייף את מספר שנותיו, אך נפסל (היה אז בן 16). הוא השקיע את מרצו בהדרכה, בארגון ובחג"ם. יצא לקורס מ"כ. משסיים את הגימנסיה התגייס לנוטרות.

השתתף בקורס סמלים ברוחמה והיה אחראי לתחנת הנוטרים בתל-חיים. היה חביב על חבריו וגם על פקודיו, שעזר להם בכל יכלתו. עם הכרזת או"ם השתתף בקרבות באבו-בביר, סלמה, יזור ומנשיה והצטיין באומץ-רוחו. ללא חיפוי התפרץ ליזור בראש חולית-פריצה. הדריך בקורס למ"כ בשרונה. סיים קורס מ"מ ועלה לדרגת סגן בגדוד אחד בחטיבת "גבעתי". יצא עם אנשיו לליווי שיירות, סיורים ופעולות חבלה ומיקוש. השתתף בקרבות על גת, ניצנים, פלוג'ה ועוד. "אין לי זכות קיום רק בשביל עצמי" - נהג לאמור. ב-21.4.1948 פרץ בראש מחלקתו לבית-דראס, כדי להסיח את האויב מניצנים שהותקפה קשה. בסוף הקרב הלך לחפש אחד מאנשיו ונפצע ברגלו. כשהעלוהו למשורין נפצע פעמיים נוספות על-ידי הבריטים שהופיעו בינתים. הועבר לבית- החולים "הדסה" בתל-אביב והתענה שלושה חדשים וחצי כשגופו נתון בגבס.

אף-על-פי-כן שמר על עליזותו. היה מלא תקוה ותיכן תכניות לעתיד. בראש חודש מנחם-אב תש"ח (5.8.1948) יצאה נשמתו ולמחרת היום הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בנחלת-יצחק.

מדברי מורו נ. גורן: "אמיץ רוח, נאמן לתפקיד, מוכשר ופעיל... השובב והמקסים. יפה גוף ונפש. דמותך-הוד לא חמוש מזכרוני".

בניית אתרים: