תפריט נגישות

סמל שמעון חיון ז"ל

שמעון חיון
בן 21 בנפלו
בן רוחמה ומחלוף
נולד בחיפה
בי"א בתשרי תשי"ח, 6/10/1957
שרת בחיל התותחנים, חיל השריון
יחידה: מפקדת אגד 282
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"א בתמוז תשל"ח, 16/7/1978
מקום קבורה: חיפה - חוף הכרמל
אזור: 2, חלקה: 3, שורה: 10, קבר: 11.

קורות חיים

בן מחלוף ורוחמה. נולד ביום י"א בתשרי תשי"ח (6.10.1957) בחיפה. סיים את לימודיו היסודיים בבית-הספר 'בית יצחק' שבחיפה ואחר-כך למד שנה נוספת בבית-הספר התיכון-מקצועי 'שפרינצק' שבעיר במגמה של מסגרות. אחרי-כן החליט להפסיק את לימודיו ולצאת לעבודה כדי לעזור בכלכלת המשפחה, שהיתה נתונה בקשיים בגלל בריאותה הרעועה של אמו ומפאת אי-יכולתו של אביו לעבוד. בזמן חוליה של אמו נהג שמעון כבן מסור להוריו ואח אוהב ודואג לאחיו ולאחיותיו. בעיתות-הפנאי השתדל לעשות ככל-יכולתו כדי להקל עליהם. סמוך למועד גיוסו עבר שמעון קורס-נהיגה קדם-צבאי, והוענק לו רישיון נהיגה ברכב כבד.

שמעון גויס לצה"ל בפברואר 1976 והוצב לחיל-התותחנים. לאחר הטירונות עבר כמה קורסים מקצועיים, לרבות קורס נהיגה בנגמ"ש ובמלגזה, ונשלח לשרת ביחידה בצפון-הארץ. הוא היה חייל טוב, מסור ואחראי. כל תפקיד שהוטל עליו מילא ללא-דופי ולשביעות-רצונם של מפקדיו. הוא היה אהוב על אנשי היחידה והם העריכוהו וכיבדוהו בזכות אופיו הטוב, נכונותו תמיד לעזור לזולת, חביבותו ונועם-הליכותיו. גם במשך שירותו הצבאי לא חדל מלדאוג למשפחתו ועשה ככל-יכולתו כדי לעזור בבית.

בעיתות-הפנאי ובחופשות שנטל מהצבא עבד והשתכר כדי לעזור ולהקל מהעול המוטל על בני-משפחתו. ביום י"א בתמוז תשל"ח (16.7.1978) נפל שמעון במילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבחיפה. השאיר אחריו הורים, חמש אחיות ושני אחים. במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "שמעון היה מקובל על חבריו. בדרכו הצנועה תרם רבות ליחידה ונחלץ לעזרה וסעד לכל חבר בצרה..." להנצחת זכרו תרמה משפחתו ספר-תורה על-שמו לבית-הכנסת.

בניית אתרים: