תפריט נגישות

טוראי סלימן חיון ז"ל

סלימן חיון
בן 19 בנפלו
בן מרים ואברהם
נולד ברמלה
בכ"ז בניסן תשט"ו, 19/4/1955
התגייס ב-נובמבר 1973
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 500, גד' 195
נפל בעת מילוי תפקידו
בט"ו בחשוון תשל"ה, 31/10/1974
מקום נפילה: מצרים - סיני
מקום קבורה: רמלה
חלקה: ב, שורה: 2, קבר: 4.
הותיר: הורים, חמש אחיות וארבעה אחים

קורות חיים

בן אברהם ומרים (לידיה). נולד כיום כ"ז בניסן תשט"ו (19.4.1955) ברמלה. היה בן בכור במשפחה ברוכת-ילדים אשר נאבקה קשה על פרנסתה. למד בבית-הספר היסודי-דתי 'סיני' שברמלה. הספיק ללמוד גם שנה אחת בבית-ספר תיכון מקיף שבמקום, אולם נאלץ להירתם לעול הסיוע לכלכלת משפחתו, מה גם שאביו סבל ממחלות קשות. עזר לאביו במימכר ירקות בשוק, ויש שניהל - על-אף גילו הצעיר - במו-ידיו את העסקים. עם-זאת, מצא פנאי לעסוק גם בספורט - במשחק הכדורגל ובהיאבקות. היו ברשותו מכשירי-ספורט מגוונים, שבעזרתם פיתח את שריריו, ואולם תנאי-חייו לא איפשרו לו להצטרף לאגודת-ספורט ולהתחרות פורמלית. היה פעיל בחיי חברה והתחבב על חבריו.

בנובמבר 1973 גויס סלימן לצה"ל. קודם-לכן עבר קורס בנהיגת משאית. הוצב לחיל-השריון ועבר בהצלחה קורס כנהג זחל"ם. כשנה לאחר התגייסותו לצה"ל - ביום ט"ו בחשון תשל"ה (31.10.1974) - נפל בעת מילוי תפקידו. משפחתו הגדולה איבדה בן ואח אהוב ומשענת בעת מצוקה. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שברמלה. השאיר אחריו הורים, חמש אחיות וארבעה אחים.

מפקדו כתב להורים השכולים: "במשך כשנה שירת סלמן ביחידתו. בפרק-זמן זה עמד עם כל חיילי היחידה במאמצים ובמבחנים קשים, נשא בעול הביטחון והשתתף במשימות קשות. סלמן התבלט בנכונותו לשיתוף-פעולה מלא עם מפקדיו ועם חבריו וביצע את כל המוטל עליו בנאמנות ובמסירות. היה אהוד על מפקדיו ומקובל בין חיילי היחידה, אשר את אמונם המלא רכש ללא סייג."

בניית אתרים: