תפריט נגישות

טוראי ויקטור זיתון ז"ל

ויקטור זיתון
בן 24 בנפלו
בן מרגו וליאון
נולד בטוניסיה - ספקס
בט"ו באלול תש"ג, 15/9/1943
התגייס ב-אפריל 1964
שרת בחיל השריון
יחידה: גד' 25
נפל בקרב
בכ"ו באייר תשכ"ז, 5/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: כפר יעבד
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: חיפה

קורות חיים

ויקטור, בן מרגו וליאון, נולד ביום ט"ו באלול תש"ג (15.9.1943) בעיר ספקס אשר בטוניסיה. סבו היה נשיא הקהילה בעיר-מוצאו. המשפחה עלתה לארץ בשנת 1955. ויקטור למד בבית-הספר היסודי בפוריה (נוה עובד) רק שנה (כי את לימודי רוב הכיתות סיים בחוץ-לארץ). בגיל י"ג נאלץ לצאת לעבודה, כיון שאביו היה חולני ולא היה מסוגל לפרנס את משפחתו. ויקטור עבד בדיג במושבה כנרת, כי כבר בשנה הראשונה להיותו בארץ עסק בעבודה זו. בקיץ היה עובד עבודה חקלאית בסביבה. היה מסור גם לקרוביו וידידיו כי היה בעל לב טוב ומוכן לחלק את פתו עם הזולת. בשעות-הפנאי היה עוסק בכל מיני קישוטים הקשורים לעבודות הדיג; כן היה שחיין מעולה. שנה לפני נופלו עברה המשפחה לגור בחיפה ושם עבד במספנות חיל הים כפועל.

גויס לצה"ל באפריל 1964 לחיל-רגלים משוריין ושירת שלושה חדשים בלבד, שכן היה תומך במשפחתו. לאחר-מכן היה נקרא למילואים ובפרוץ מלחמת ששת הימים היה במסגרת הזאת.

ביום הראשון לקרבות, הוא כ"ו באייר תשכ"ז (5.6.1967), נפל בקרב שנערך ביעבד שבשומרון. הובא לקבורה בבית הקברות הצבאי בעפולה ולאחר זמן הועבר למנוחת -עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה.

כמה רשימות על ויקטור פורסמו בספר-הזכרון לבני קרית-חיים "האילנות שנגדעו". ב"גוילי אש", כרך ד', ילקוט עזבונם של הבנים שנפלו במערכות-ישראל, הובא מעזבונו.

בניית אתרים: