תפריט נגישות

טוראי עוזי ויצמן (ויזמן) ז"ל

עוזי ויצמן
בן 18 בנפלו
בן מרים ושלמה
נולד בטירת יהודה
בכ"ב בסיון תשי"ז, 21/6/1957
התגייס ב-4.5.1975
שרת בחיל השריון
יחידה: בסיס טיר' גיש 23
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"א באב תשל"ה, 28/7/1975
מקום קבורה: חיפה
הותיר: הורים, שבעה אחים ואחיות

קורות חיים

ויזמן (ויצמן) עוזי בן שלמה ומרים. נולד ביום כ"ב בסיון תשי"ז (21.6.1957) במושב טירת-יהודה. למד בבית-הספר היסודי 'מצפה' שבקרית-מוצקין, המשיך וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון 'רגבים' שבקרית-חיים. יותר מאשר ללימודים הקדיש עוזי את מרצו ואהבתו לעיסוקים שעניינוהו; הוא אהב את מקצוע הנגרות, וגאותו היתה על עבודות הנגרות שעשה ביחסו להן ערך אמנותי. הוא היה ספורטאי מעולה והצטיין במקצועות המצריכים כוח רב - הרמת משקולות, מתיחת קפיצים ותרגילי-כוח. הוא השתתף במבחני אות-הספורט של משרד החינוך והתרבות וזכה לתעודות-הצטיינות. עוזי אהב מוסיקה והקים בביתו תקליטיית-פופ גדולה ואוסף-תמונות של זמרים ואמנים. בחברה היה נער אהוד ומקובל, הקשיב בשמחה לדברי אחרים ונהג לעזור לחבריו ככל שיכול. הוא אהב בילויים, לבושו היה תמיד מסודר ומהודר, והיה מוקד חברתי בשכונתו ובבית-הספר.

עוזי גויס לצה"ל במאי 1975 והוצב לחיל-השריון. הוא נשלח לטירונות ועל-אף קשיי ההסתגלות למשמעת הצבאית, לתספורת הקצרה ולדרישות הקשות הצליח להתבלט כחייל טוב, בעל רצון ויכולת. בעת הטירונות, בדרום-הארץ, התגעגע עוזי למשפחתו ולחבריו והשתדל לשמור על קשר הדוק עמם ככל-שניתן.

ביום כ"א באב תשל"ה (28.7.1975) נפל עוזי בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבחיפה. השאיר אחריו הורים, שבעה אחים ואחיות. במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "טוראי עוזי ז"ל הספיק להיות ביחידתנו פרק-זמן קצר, אך בפרק-זמן זה נחרתה בזיכרוננו העובדה, שהשתדל להצליח ולהיות חייל טוב, לעזור למפקדיו ולחבריו באימונים. עז היה רצונו להוכיח יכולת ולהיות חייל למופת." משפחתו תרמה ספרייה תורנית לזכרו בבית-הכנסת 'שליטי הגיבורים' שבקרית-מוצקין.

בניית אתרים: