תפריט נגישות

סרן איל וולפסון ז"ל

איל וולפסון
בן 23 בנפלו
בן אילנה ויוסף
נולד באפיקים
בג' בניסן תשכ"ה, 5/4/1965
התגורר באפיקים
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 188, גד' 53
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ז בניסן תשמ"ח, 14/4/1988
מקום נפילה: רמת הגולן
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: אפיקים
הותיר: הורים, אח ואחות

קורות חיים

בן אילנה ויוסף. נולד ביום ג' בניסן תשכ"ה (5.4.1965) בקיבוץ אפיקים, שם גדל וסיים את לימודיו בבית-הספר היסודי ואחר-כך המשיך ללמוד בבית-הספר התיכון-אזורי בית ירח שבעמק הירדן. לאחר סיום כיתה ט', בהיותו בן 15, נסע עם הוריו לארצות-הברית לשהות בת שנתיים. בתקופה זו למד בבית-הספר התיכון פרמינגדייל (Farmingdale) בלונג איילנד בניו יורק, חרף קשיי השפה וההסתגלות, תחושת הזרות והגעגועים לחברים בארץ, זכה באות הצטיינות על הישגיו יוצאי הדופן בלימודים ושמו הופיע בספר "מי הוא מי", הכולל רשימת הבולטים בהישיגיהם מקרב תלמידי בתי-הספר התיכוניים בארצות-הברית.

כבר בילדות מוקדמת היה בעל עולם פנימי עשיר ומסוגל לעסוק לבדו שעות ארוכות במשחקי בנייה והרכבה, מתוך ריכוז פנימי, יצירתיות המוזנת בדמיון ויכולת טכנית גבוהה. משלמד לקרוא, הרבה בקריאת ספרים וכן אהב לצייר. ברבות הימים מצא עניין גם בחברת בני גילו ובעיסוקים נוספים, כגון ספורט ומחשבים. הוא שקד על שיפור כושרו הגופני גם בתקופת שהותו בארצות-הברית ולאחר שובו ארצה עם משפחתו השלים את כל אשר החסיר בלימודיו בארץ.

איל גויס לשירות סדיר בנובמבר 1983 והצטרף לחיל השריון למסלול הכשרה ברמת הגולן.

לאחר הטירונות עבר אימון צמ"פ, קורס מפקדי טנקים ולאחר-מכן קורס קצינים ונעשה מפקד מחלקת טנקים. הוא עשה את מרבית שירותו הסדיר ברמת הגולן. בנובמבר 1986 החל את שירותו בקבע, ובמהלך השירות עבר קורס מ"פים ושירת שנה לערך כמפקד פלוגה.

איל נפל בעת מילוי תפקידו בכ"ז בניסן תשמ"ח - יום השואה (14.4.1988) בתרגיל של חטיבת השריון ברמת הגולן והובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין של קיבוץ אפיקים. הותיר אחריו הורים, אח ואחות - משה וגליה. לאחר מותו הועלה לדרגת סרן.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כותב מפקדו על האופן שבו ביצע מטלות מורכבות, מתוך דבקות במשימה, ועל כך, שבהיעדר סמג"ד בגדוד מילא איל תפקיד זה בפועל ושימש יד ימינו של המפקד בעבודה ובפיקוד על הגדוד.

הקיבוץ הוציא לאור חוברת לזכרו. בחוברת מכתבים ואיורים מעזבונו, רישומים שחלקם נעשו על-ידי איל ודברים שכתבו לזכרו אמו, חבריו לקבוצה, מפקדיו וחבריו ליחידה.

בניית אתרים: