תפריט נגישות

טוראי דניאל דיאגו וגה גרסיה ז"ל

דניאל וגה
בן 19 בנפלו
בן רחל וברוך
נולד בצ'ילה - ולפריסו
בז' בטבת תשט"ו, 1/1/1955
התגייס ב-29.7.1973
שרת בנח''ל, חיל השריון
יחידה: חש"ן 195 נח"מ, חט'' 500, חש"ן 195 נח"מ, חט'' 500
נפל בעת שירותו
בו' בטבת תשל"ה, 20/12/1974
מקום נפילה: מגידו
באזור טבריה והעמקים
מקום קבורה: קיבוץ מגידו
הותיר: אשה, הורים, אח ושלוש אחיות

קורות חיים

בן ברוך ורחל. נולד ביום ז' בטבת תשט"ו (1.1.1955) בולפריסו שבצ'ילי. סיים את לימודיו היסודיים בבית-הספר שבעירו ואחר-כך עבר ללמוד בבית ספר תיכון. תמיד הצטיין בלימודיו והשיג ציונים גבוהים בבחינות השנתיות. מטבעו היה טוב-לב, נוח-לבריות ואהוב על כולם. חבריו הרבים אהבו אותו וביקשו את קרבתו וידידותו. היה לו כישרון ספרותי והוא אהב לכתוב סיפורים רומנטיים ואף זכה בפרס, מטעם בית-ספרו, על כמה מעבודותיו הספרותיות. הוא הרבה לקרוא ואהב להאזין למוסיקה.

לאחר שלוש שנות-לימוד בבית-הספר התיכון, החליט לעלות ארצה. בשנת 1972, והוא בן שבע-עשרה, עלה דיאגו ארצה ומשפחתו נשארה בצ'ילי. הוא הצטרף לקיבוץ מגידו, שם חי אחיו, והתחיל ללמוד עברית באולפן הקיבוץ. בד-בבד עם לימודיו עבד ברפת ובלול. הוא אהב את חיי-הקיבוץ, התאקלם בחברת המבוגרים והפיק הנאה וסיפוק מתרומתו ליצירה ולבנייה בקיבוץ. במכתבים הרבים להוריו בצ'ילי הרבה לשבח את הארץ, את אנשיה ואת אוירת היצירה והשותפות שבה, אולם הריחוק ממשפחתו גרם לו געגועים וציפייה לעליית משפחתו ארצה.

דיאגו גויס לצה"ל בסוף יולי 1973 והתנדב לנח"ל מוצנח. לאחר הטירונות עבר לבית-הספר לשריון, השתלם בקורס-מקצועות והיה לתותחן-טנק. הוא היה חייל טוב, אהוב על חבריו ומקובל ביחידתו. יחד עם חבריו עבר אימונים במסגרת החיל והשתלם במקצועו כטנקאי.

בשנת 1974, נשא לאישה את חברתו בטינה, אתה שאף לבנות בית ולהקים משפחה בישראל. ביום ו' בטבת תשל"ה (20.12.1974) נפטר דיאגו בזמן שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית העלמין שבקיבוץ מגידו.

השאיר אחריו אישה, הורים, אח ושלוש אחיות.

בניית אתרים: