תפריט נגישות

טוראי איריס היזמי ז"ל

איריס היזמי
בת 20 בנפלה
בת יונה וטוביה
נולדה בפתח תקוה
בכ"ג באייר תש"ל, 29/5/1970
התגוררה בראש העין
התגייסה ב-מרס 1990
שרתה בחיל השריון, חיל כללי
יחידה: מפאו"ג 380
נפלה בעת שירותה
בכ"ד בתמוז תש"נ, 17/7/1990
מקום קבורה: ראש העין
הותירה: הורים, שלושה אחים ושתי אחיות - דורית, שי, לימור, אסף וארז

קורות חיים

בת יונה וטוביה. נולדה ביום כ"ג באייר תש"ל (29.5.1970) בפתח תקוה. למדה בבית-הספר היסודי 'בית יעקב' בראש העין והמשיכה את לימודיה התיכוניים באולפנת 'אור חדש' ברכסים. היא סיימה את לימודיה התיכוניים בבית-הספר התיכון המקיף בראש העין.

לאורך כל שנות בית-הספר הצטיינה איריס בלימודים ומחנכיה העריכו תמיד את כושר קליטתה ואת הידע שגילתה. בעזבונה עבודת-גמר בנושא ירושלים, עבודה מקיפה הערוכה בסדר מופתי ומעוצבת באופן אומנותי ומרשים. בזמנה הפנוי הרבתה לקרוא ספרים והתעניינה במיוחד בפילוסופיה ובאומנות. בשנת הלימודים האחרונה בבית-הספר התיכון נפצעה איריס בתאונת דרכים, אך לאחר מספר חודשי אשפוז ומנוחה שבה לאיתנה ואף השלימה את כל בחינות הבגרות, למרות ימי העדרות רבים מבית-הספר. כשסיימה את לימודיה, עבדה תקופה מסוימת ברשת הקו-אופ. גם כאן השביעה את רצון הממונים עליה, אשר ציינו את מסירותה ואת נאמנותה לעבודה.

איריס שאפה לשרת בצה"ל. למרות היותה דתית ועל אף שנפגעה בתאונה, עשתה מאמצים רבים להתקבל לשורות צה"ל ואמנם באמצע מרס 1990 היא גויסה לצה"ל. לאחר הטירונות הוצבה ביחידת המחשב באזור הסמוך למקום מגוריה, אך היא לא הסתפקה בכך, אלא שאפה לשרת ביחידת שדה. הצבא נענה לבקשתה והיא הוצבה במפקדת חילות השדה בדרום הארץ, כפקידה ראשית בשלישות. אף כאן עשתה עבודתה נאמנה והתבלטה בחריצותה וברגש האחריות שלה. כשהגיעה לחופשות מן הצבא סיפרה על הנאתה מן השירות והביעה את רצונה להתקדם במסגרת צה"ל.

ביום כ"ד בתמוז תש"ן (17.7.1990) נפלה איריס בעת שירותה והובאה למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית שבבית-העלמין בראש העין. השאירה אחריה הורים, שלושה אחים ושתי אחיות - דורית, שי, לימור, אסף וארז.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדה: "בתקופה הקצרה ששירתה בצה"ל בכלל וביחידה בפרט, הפגינה איריס רצון עז לסייע ולתרום והיתה בעלת מסירות, אחריות ומוטיבציה גבוהה. הרשו לי כמפקדה להביע את תנחומי ואת השתתפותי, יחד עם כל חיילי היחידה, באבלכם".

בניית אתרים: