תפריט נגישות

סמל אלון הובר ז"ל

אלון הובר
בן 19 בנפלו
בן קלרה ויעקב
נולד בכפר גלעדי
בכ"ו באלול תשכ"ט, 9/9/1969
התגורר בכפר גלעדי
התגייס ב-4.8.1987
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 7, גד' 75
נפל בעת שירותו
בי"ז בכסלו תשמ"ט, 26/11/1988
מקום קבורה: כפר גלעדי

קורות חיים

אלון נולד ב- 9.9.69 בקיבוץ כפר גלעדי, במשקל 300.3 ק"ג. נכנס לבית התינוקות בגיל חודשיים, ובגיל שנה עבר לפעוטון, אח"כ לגן ובהיותו בן 6 נכנס לכיתה א' בבי"ס יסודי בכפר-גלעדי.

למד בתיכון בבי"ס "עמק החולה" עד אמצע כיתה י'. אז הפסיק ללמוד ועבד בקיבוץ בלול, אח"כ במוסך של מחצבות הקיבוץ ותוך כדי עבודה למד חשמלאות רכב. אהב מאוד לנהוג בטרקטור והנהיגה השתלטה עליו לאורך כל דרכו הקצרה (רכב, אופנוע, טרקטור, טנק). אלון היה ילד רגיל. בגיל שנה בערך הופיעה תופעה של התעלפות בזמן רחצה ולאחר כחצי שנה נעלמה התופעה.

אלון היה ילד יפה ומקסים. אף יפה, עיניים כחולות, שיער בלונדיני - שבקיץ הבהיר ל"בלונדיני יותר מבלונדיני". בהיותו בן שנה ו- 9 חודשים נולדה אחותו דפנה, ביניהם נרקם קשר הדוק ומיוחד (בעיקר לאחר גירושי הוריו), לאחר גיוסו של אלון הקשר התהדק והפך להיות יחיד ומיוחד במינו. אהב מאוד גם את אחיו עדי שנולד שהיה בן 12. בזמנם הפנוי נהנו להציק זה לזה "ולהכות" אחד את השני. אלון היה בקשר מאוד מיוחד עם דודו - שי ז"ל, שהבדל הגילאים ביניהם היה מעט יותר משנה. את רוב ימי החופש, החגים והשבתות בילו יחדיו. שי ז"ל נהרג כחצי שנה לפני אלון ז"ל, בהיותו חייל בחיל הים - בזמן עבודה על האוניה "אורינוקו" - נחנק למוות מחוסר חמצן במחסן האוניה. שי היה כל כך יקר לאלון - שאלון לא יכל לדבר עליו, אך ענד על צווארו תליון עם סמל עוגן - כחיל הים. כחצי שנה לאחר מכןנהרג אלון בתאונת דרכים, בהיותו חייל התנגש בגישרון - כנראה שנרדם. אלון אהב חיות, עבד תקופה ארוכה באורווה וטיפל במס' סוסים. אהב גם לטפל מאוד בכלבים ובכלל בבעלי חיים. בתחום המוסיקלי - אהב מאוד מוסיקת פופ, רוק, מזרחי וכמובן את "הגשש החיוור". באוגוסט 1987 אלון התגייס לשריון בהיותו בן 17 ו- 11 חודשים. בשריון עשה מסלול של טירונות, מסעות, אימון קיץ ואימונים נוספים בבסיסים שונים בדרום ובצפון, וכמובן שלא פסח על התעסוקות בשטחים. אלון נקשר מאוד לחיילים שהיו עימו במחנה - איתן, בני, דני ואלי - וכל הזמן שאף לקבל את דרגת "הסמל". חייו נקטעו ב- 26.11.88 במקום התאונה הניחה אימו אבן בצורת "אדם זועק" לזיכרו (על יד צומת נבי יושע).

על האבן חרוט: "אמרתי לך - כשסלעים נשברים זה קורה בהפתעה - ומה גם אנשים...".

בניית אתרים: