תפריט נגישות

רב"ט אסי דניאל ז"ל

אסי דניאל
בן 18 בנפלו
בן עליזה וסבח
נולד במיטב
בי"ט באייר תשכ"ט, 7/5/1969
התגורר במיטב
התגייס ב-10.05.87
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 213
נפל בעת מילוי תפקידו
בל' בכסלו תשמ"ח, 20/12/1987
מקום קבורה: עפולה
הותיר: הורים, שלושה אחים ואחות

קורות חיים

בן עליזה וסבח. נולד ביום י"ט אייר תשכ"ט 7/5/1969) במושב מיטב אשר בחבל התענכים. אסי החל לילמוד בבית ספר דתי בחבל, אשר המשיך וסיים את בית הספר היסודי 'ניר עמק' בעפולה. כילד הצטיין בתחומים רבים ותמיד התבלט בקרב חבריו כנער פעלתן וכמנהיג טבעי שידע לגבש ולאחד סביבו את חבריו הוא אהב לעזור לסבו בניהול המשק המשפחתי, ידע מתי להשקות ולרסס ומתי יש לקטוף ונהג להעביר על גבי הטרקטור המשפחתי את תוצרת החקלאית למקומות הריכוז.

אהבתו הגדולה היתה משחק כדורגל. תחילה שיחק בקבוצות הנוער של ' מכבי' עפולה ובזכות משחקו הטוב עלתה הקבוצה לליגה הארצית לנוער א' צפון. כעבור שלוש שנים התקדם במשחקו וצורף לקבוצת 'מכבי' עפולה ששיחקה בליגה א' בתפקיד בלם וקשר והיה אחד מעמודי התווך של הקבוצה והמצתיינים בה. לאחר שנה הוקמה קבוצה מבני הקבוצים והמשקים שבאזור , שנקראה 'הפועל' תענכים ובהשפעת דודו , שהיה מנהל הקבוצה, הצטרף אליה. תוך שנה זכתה הקבוצה באליפות הליגה האזורית ובגביע הליגה לשנת 1986. הקבוצה נקראת היום " אסי גלבוע " על שמו.

אסי גויס לצה"ל במאי 1987 ולאחר טירונות הוצב בחיל השריון .

תוך כדי שירותו השלים את השכלתו בבית הספר צבאי להשכלה .

על מנת שיוכל לסייע במשק החקלאי הועבר ליחידה סמוכה יותר לביתו, ומאחר שידע לנהוג היה לנהג ביחידה ובבד בבד עסק גם במשימות אחרות שהוטלו עליו, בהתאם לצורך. הוא היה חייל שקט וממושמע ואהוד על חבריו.

ביום ל' בכסליו תשמ"ח (20.12.1987 ), נפל אסי בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בעפולה.

לאחר נופלו הועלה לדרגת רב טוראי. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ואחות - חיים, ארז אורן ומלכה.

ליד הקבר הפתוח ספד לו מפקד חטיבתו, שאמר בין היתר: "חייל חדש היית ביחידה ומיד התבלטו תכונותיו התבלטו תכונותיך - אחריות, מסירות, נאמנות, כל משימה שהוטלה עליך ביצעת בצורה הטובה ביותר ולשביעות רצון מפקדיך". במכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "בזמן הקצר מאז הצטרפותו של אסי ליחידתנו, הספקנו להתרשם עמוקות ממסירותו הרבה והרוח הטובה שבה ביצע את המוטל עליו". יחידתו הוציאה לאור חוברת לזכרו: כאות הוקרה החליטה קבוצת הכדורגל שבה שיחק לשנות את שמה לקבוצת 'הפועל אסי תענך': גביע העמקים המעונק כל שנה נושא את שמו 'גביע אסי': ומדי שנה מתקיים טורניר על שמו וזכרו ובו מחולקים גביע, מדליות ותעודות הנושאות את שמו ותמונתו.

בניית אתרים: