תפריט נגישות

סמל ישעיהו בוקשפן (סבק) ז"ל

ישעיהו בוקשפן
בן 27 בנפלו
בן רבקה ויוסף
נולד באוזבקיסטן
בכ' באדר ב' תש"ו, 23/3/1946
התגורר בחיפה
התגייס ב-2.9.1965
שרת בחיל השריון
יחידה: יח' השתלמויות 19
נפל בקרב
בי"ב בתשרי תשל"ד, 8/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: גשר פירדאן
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: חיפה
אזור: ב, חלקה: 3, שורה: 13, קבר: 3.
הותיר: אשה והורים

קורות חיים

ישעיהו (סבק), בן רבקה ויוסף, נולד ביום כ' באדר ב' תש"ו (23.3.1946) באוזבקיסטן שברוסיה ועלה ארצה בשנת 1957. הוא סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי "חרמון" בנצרת-עלית והמשיך ללמוד בבית-הספר התיכון הריאלי בחיפה.

ישעיהו היה תלמיד רציני ומסור. יחסו הרציני ללימודים נבע לא מכורח, אלא מתוך צמאון לדעת וסקרנות להכיר דברים חדשים. הוא הצטיין במיוחד במקצועות הריאליים ובלימודי השפות, ובאלה נתגלה כתלמיד מחונן ביותר. אהבתו לספרים (בנושאים כלליים) והשעות הארוכות שבילה בקריאתם, היו לו כמעט טבע שני. אוסף הספרים הגדול שרכש בעצמו במשך השנים היה לשם דבר. הוא היה רציני בגישתו לחיים, ישר ובעל מצפון. אהב לעזור לזולת והיה בן נאמן ומסור להוריו.

ישעיהו גויס לצה"ל בראשית ספטמבר 1965 והוצב לחיל השריון. לאחר סיום הטירונות עבר קורס למקצועות טנק והוצב ליחידת שריון, בתפקיד תותחן טנק בדרגת רב"ט.

במלחמת ששת הימים השתתף בכיבוש רצועת עזה ורצועת החוף, בואכה קנטרה, במסגרת חטיבה 7 והוענקו לו "אות ששת הימים" ו"אות השירות המבצעי". ישעיהו היה תותחן מצוין, חייל מסור, חבר נאמן ואהוב על מפקדיו ועל חבריו ומילא כל תפקיד שהוטל עליו ברצינות וללא דופי.

בשנת 1968 סיים את שירות החובה והחל ללמוד בפקולטה לפיסיקה בטכניון. בשנת 1972 השלים לימודי תואר-ראשון בהצטיינות ונשא לו לאישה את דינה, מבוגרות אותו מחזור בפקולטה. לאחר סיום לימודי התואר הראשון המשיך מיד לתואר השני וסיים את עבודת המחקר שלו תוך שנה אחת בלבד. תואר "מגיסטר" בהצטיינות, הוענק לו לאחר נפילתו.

במלחמת יום הכיפורים השתתף ישעיהו בקרבות הבלימה נגד המצרים בחזית סיני.

ביום י"ב בתשרי תשל"ד (8.10.1973), לחם עם יחידתו בגזרת גשר פירדאן, מזרחית לתעלת סואץ. הטנק שבו לחם כתותחן נפגע והוא נהרג במקום.

ישעיהו הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחיפה.

השאיר אחריו אישה והורים. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

בניית אתרים: