תפריט נגישות

טר"ש יובל גליקמן ז"ל

יובל גליקמן
בן 19 בנפלו
בן אסתר ויוסף
נולד ברחובות
בי"ט באייר תש"ג, 25/5/1948
התגורר בסתריה
התגייס ב-אפריל 1966
שרת בחטיבת הצנחנים
יחידה: דוכיפת (הוכפפה לחט' הראל)
נפל בקרב
בכ"ז באייר תשכ"ז, 6/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: תל-אל-פול (שועפאת)
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 3, שורה: 8, קבר: 7.
הותיר: הורים ואח - חגי

קורות חיים

יובל, בן יוסף ואסתר, נולד ביום י"ט באייר תש"ג 25.5.1948 ברחובות. סיים את לימודיו בבית הספר היסודי במקום מגוריו (מושב סתריה). למד שלוש שנים בבית הספר המקצועי "עמל" ברמלה וסיים בו את המגמה של מסגרות מיכנית, אשר בה עסק לאחר מכן.

היה חבר תנועת הנוער בסתריה. אהב לטייל והיה חובב ציד, דיג וקליעה למטרה. בעצם התחיל את שירותו הצבאי בגדנ"ע עוד בהיותו נער בבית הספר, אך לשירות צה"ל ממש הגיע כאשר גוייס באפריל 1966. כאשר גמר את תקופת הטירונות כחניך מצטיין עבר לקורס טכנאי צריח ונשאר כמדריך בבית הספר. לאחר תקופה מסויימת התנדב לצנחנים והשתייך ליחידת סיור.

מלחמת ששת הימים פרצה בעודנו בשירותו הסדיר, וביום כ"ז באייר תשכ"ז (6.6.1967) הוא היום השני לקרבות, נפל בקרב בתל אל-פול (שועפט) - במבואות ירושלים. תפקידו ביחידה אמנם לא חייב אותו להשתתף בקרב זה ובכל זאת התנדב יובל למלא תפקיד מסוכן וקשה, ביצע את משימתו באומץ לב וכך נפל. יובל, אשר כדברי סגן מפקד הפלוגה, במכתב תנחומיו להוריו, שימש תמיד מופת לחבריו בזמן שהותו ביחידה. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בהר הרצל בירושלים.

מושב סתריה הנציח את זכר יובל בקראו את בית העם על שמו, "בית יובל". בירחון של תנועת המושבים "תלמים", בחוברת המוקדשת לבנים ולחברי המושבים שנפלו במלחמת ששת הימים, הונצח שמו.

בניית אתרים: