תפריט נגישות

סרן דניאל גלבוע (גולדברג) ז"ל

דניאל גלבוע
בן 28 בנפלו
בן דבורה וחיים
נולד בתל אביב
בכ"ד באדר תש"ב, 13/3/1942
התגורר בכפר מנחם
שרת בחיל השריון
יחידה: שט"ל 121 ר"מ 4 ג'
נפל בעת מילוי תפקידו
בה' בחשוון תשל"א, 4/11/1970
מקום קבורה: קיבוץ כפר מנחם
הותיר: אישה ושתי בנות

קורות חיים

בן חיים ודבורה. נולד ביום כ"ד באדר תש"ב (13.3.1942) בתל-אביב ולמד בבית-הספר היסודי ובבית-הספר התיכון בכפר מנחם. הוא היה חבר בתנועת "השומר הצעיר" והיה פעיל בה מאוד והספיק לעשות רבות בחייו הקצרים. דני היה בעל כושר מנהיגות שנתגלה עוד בהיותו מדריך בתנועה ולאחר מכן ראש "קן". אחרי מלחמת ששת הימים המשיך בשליחות חינוכית-ארגונית של תנועת "השומר הצעיר" באנגליה כראש "קן". הוא עשה שנתיים בלונדון ובפעולה זו, אשר דרשה התמסרות רבה בתנאים קשים, מצא דניאל תחום רחב למימוש תכונותיו וביטוי לכשרונותיו. הוא הצטיין במסירות ואהבה למשפחתו. לאחר שחזר הביתה עם משפחתו אחרי השליחות, נרתם דניאל בלי שיאיצו בו, למשימה הקשה של מזכיר החטיבה הצעירה, אך לא לזמן רב. באמצע תקופת כהונתו נבחר דניאל כמזכיר הקיבוץ. על כתפיו הוטל עומס של קיבוץ רב-גילי על כל בעיותיו. גישתו האנושית, האישית, השיחה החברית השקטה שלו, החיוך המלבב, מבט עיניו הכן והשמירה על עקרונות יסוד של השקפתו - כל אלה סייעו לדניאל לשאת את המשימה אשר הטיל עליו הקיבוץ. הוא עשה את כל מעשיו ברצינות ושקדנות ומתוך שאיפה לשלמות.

דני גויס לצה"ל בסוף יולי 1961 ואמר להצטרף לנח"ל, כי רצה לפעול עם נוער שמטרתו להגשים חיי קיבוץ, אך הצטרף לבסוף לסיירת שריון. כדרכו מילא כל תפקיד ומשימה במסירות ובשלמות. בחייו הגשים דניאל בגופו את "מצוות עשה" בעבודה, בתפקיד, בצה"ל, בשליחות, בחברה ובקיבוץ. לאחר שחרורו מהשירות הסדיר היה נקרא לתקופות של שירות מילואים.

בראשית נובמבר 1970 נקרא לשירות מילואים פעיל. ביום ה' במרחשון תשל"א (4.11.1970), נפל בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בכפר מנחם. הניח אישה ושתי בנות.

בנובמבר 1970 יצא לאור "עלון כפר מנחם" שהוקדש לו; בנובמבר 1972 יצאה לאור חוברת בצורת אלבום לזכרו בשם: "מעגלים לדני".

בניית אתרים: