תפריט נגישות

סמל יורם גול ז"ל

יורם גול
בן 21 בנפלו
בן שרה ועזרא
נולד בירושלים
בכ"ח בשבט תשי"ב, 24/2/1952
התגייס ב-15.8.1971
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 500, גד' 433
נפל בקרב
בכ"ג בתשרי תשל"ד, 19/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: דוור-סואר
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 2, שורה: 10, קבר: 2.
הותיר: הורים, אחיות ואח

קורות חיים

יורם, בן הזקונים של שרה ועזרא, נולד ביום כ"ח בשבט תשי"ב (24.2.1952), בירושלים. הוא למד בבית-הספר היסודי "מוריה" ואחרי-כן סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון "מעלה" בירושלים, במגמה הספרותית.

יורם היה הבן הצעיר בין שני אחים להוריו, שלהם ארבע בנות, שחלקן נשאו ועזבו את בית ההורים. יורם הקרין אור בבית והשרה אווירה של שמחה. הוא אהב מוסיקה והאזין לשירים ולפזמונים והבית היה עליז ומלא שמחה בזכותו. הוא היה תלמיד שקדן וחרוץ והגיע להישגים מעולים בלימודים.

בשעות הפנאי, לאחר שסיים יום לימודים ארוך ומייגע נהג לסייע להוריו ועבד בחנות שניהלו בירושלים. הוא היה טוב-לב נעים-הליכות ואדיב. מימיו לא ידע ויכוח או ריב עם חבריו, ועל אחת-כמה-וכמה עם בני משפחתו. פניו הטובות, הצוחקות חיממו לב כל אדם והכניסו אור בחיי הוריו. יורם אהב ילדים והקדיש להם חלק נכבד מזמנו. הוא נמשך אליהם והם נמשכו אליו ואהבו להיות במחיצתו.

יורם גויס לצה"ל במחצית אוגוסט 1971 והוצב לחיל השריון. לאחר סיום הטירונות הוכשר כלוחם חרמ"ש וכמו-כן השתתף בקורס למפעילי מרגמות כבדות ובקורס להכשרת קשרי שריון. יורם היה חייל מסור וממושמע, שמילא בדייקנות ובשלמות את כל המשימות שהוטלו עליו. הוא היה מקובל על מפקדיו ואהוד על חבריו ליחידה. את כל ימי חופשותיו בצבא בילה בקרב בני משפחתו והרבה להיות ליד אמו האהובה עליו.

במלחמת יום הכיפורים השתתפה יחידתו בקרבות הבלימה וההבקעה נגד האויב בסיני, בקרבות אלה מילא יורם תפקיד של מש"ק אפסנאי והיה אחראי לארגון אספקה ודלק והעברתם לכוחות הלוחמים, למרות גילו הצעיר וחוסר נסיונו, הצטיין יורם בתושייה ובמיומנות רבה במילוי המשימות שהוטלו עליו. מפקדיו וחבריו הלוחמים העידו כי האספקה הגיעה בעתה וסייעה ללוחמי השריון לשמור על תנופח הלחימה.

ביום כ"ג בתשרי תשל"ד (19.10.1973), בהפגזת האויב על כוחותינו במחנה דואר-סואר שממערב לתעלת סואץ, נפגע יורם ונהרג.

הוא הובא למנוחת- עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל בירושלים. השאיר אחריו הורים, אחיות ואח. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל. כשם שלידתו השרתה אור ושמחה בבית, כך השרתה נפילתו עצב ותוגה במשפחה, שאבדה את משענתה ואת מקור אורה, שהעניק לה רוב נחת.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "סמל יורם ז"ל שירת ביחידתנו והיה איש מקצוע מעולה, אמיץ ומסור. הוא היה מקובל על חיילי היחידה והיה מוכן לעזור לחבריו".

חבריו ליחידה הוציאו לאור חוברת בשם "בצהרי יום הכיפורים", בה מתוארים הקרבות אשר הגדוד של יורם השתתף בהם וכן כלולים בה דברים על דמותו.

בניית אתרים: