תפריט נגישות

סמל מנחם קונורטי ז"ל

מנחם קונורטי
בן 22 בנפלו
בן ויקטוריה ובנימין
נולד בירושלים
בי"א באב תשי"ב, 2/8/1952
התגורר בירושלים
התגייס ב-10.2.1971
שרת בחיל השריון, חיל הלוגיסטיקה
יחידה: גה"ס 911
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ז באב תשל"ד, 5/8/1974
מקום נפילה: מעלה אדומים
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 4, שורה: 02, קבר: 04.
הותיר: הורים ושלושה אחים

קורות חיים

בן בנימין וויקטוריה. נולד ביום י"א באב תשי"ב (2.8.1952) בירושלים. למד בבית-הספר היסודי 'כל ישראל חברים' שבמקום, המשיך וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון 'אורט-נביאים' שבעיר. מנחם היה תלמיד חרוץ וממושמע, אהוב על מוריו ועל חבריו לכיתה. הוא היה חבר בתנועת-הנוער 'מחנות העולים' בירושלים וברבות הימים היה לחבר-ועד בקן. מנחם אהב ספרות ושירה, ובזמנו הפנוי כתב שירים, שחלקם פורסמו בעלון בית-ספרו. על אחד משיריו שהגיע לידיו של ראש עיריית-ירושלים, קיבל מכתב תודה והוקרה.

מנחם גויס לצה"ל בפברואר 1971 והושם לחיל-השריון. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס-נהיגה ובקורס פקידות-מטה, נשלח מנחם למפקדת חיל-האויר בתפקיד של נהג ואחרי-כן בתפקיד של פקיד. בעת שירותו צוין מנחם לשבח על-ידי מפקדיו והוגדר כחייל ממושמע, מסור, יסודי ומסודר, בעל רצון עז להתקדם, בעל התנהגות טובה, והממלא את תפקידו באחריות ובמסירות רבה. במאי 1974 השתחרר מנחם מן השירות הצבאי והתחיל לעבוד בבנק הדואר בירושלים. הוא התכונן לשאת אישה ולהקים בית בישראל. כחודשיים אחרי שחרורו מן השירות הסדיר בצה"ל נקרא מנחם לשירות מילואים פעיל.

ביום י"ז באב תשל"ד (5.8.1974) נפל מנחם באזור מעלה-אדומים בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבהר-הרצל בירושלים.

השאיר אחריו הורים ושלושה אחים.

הוריו הנציחו את זכרו בהקמת ספרייה, הנושאת את שמו, בבית-הספר התיכון 'אורט-נביאים' בירושלים שבו למד.

בניית אתרים: