תפריט נגישות

סג"מ ירון קהירי ז"ל

ירון קהירי
בן 20 בנפלו
בן רבקה ויעקב
נולד בבאר שבע
בג' באדר תשכ"ט, 21/2/1969
התגורר ברמת דוד
התגייס ב-17.2.1987
שרת בחיל השריון
יחידה: בי"ס לקצינים - בה"ד 1
נפל בעת שירותו
בי"א באב תשמ"ט, 12/8/1989
מקום נפילה: כביש יבניאל
באזור הגליל
מקום קבורה: קיבוץ רמת דוד
הותיר: הורים, אח - חיים ואחות - שרית

קורות חיים

בן רבקה ויעקב. נולד ביום ג' באדר תשכ"ט (21.2.1969) בבאר שבע. שנות ילדותו הראשונות עברו עליו בניו יורק, שם סיים את לימודיו בחטיבת הביניים. משחזרה המשפחה לישראל, עברה להתגורר בקיבוץ רמת דוד וירון המשיך לימודיו בבית-הספר התיכון האזורי ליישובי עמק יזרעאל 'העמק המערבי' בקיבוץ יפעת.

ירון הרבה לעסוק במוזיקה. הוא היטיב לנגן בכלי נגינה שונים ואף הלחין מנגינות. בעת שהותו בארה"ב זכה במשך שלוש שנים ברציפות במקום הראשון בתחרות נגינה בפסנתר לגילאי 21 - 13.

באמצע חודש פברואר 1987 גויס ירון לשירות חובה בצה"ל והוצב בחיל השריון. הוא סיים טירונות ולמד את מקצועות הטנקים. הוצב בגדוד שריון ויצא עם הגדוד לאימוני הצמ"פ (צוות-מחלקה-פלוגה). ירון המשיך הכשרתו בחיל השריון בקורס מפקדי טנקים ובסיומו קיבל דרגת סמל ונשאר בתפקיד 'גנן' בסגל הפיקוד של בית-הספר לשריון. לאחר תקופה קצרה יצא לקורס קצינים. עקב בעיית משמעת, הורחק ירון מקורס הקצינים. ירון לא ויתר על רצונו להיות קצין ואכן, כעבור זמן-מה יצא שוב לבה"ד 1 תוך קבלת 'ברכת הדרך' ממפקדו. לדברי מפקדו היה ירון אחראי מאוד, תיפקד ללא דופי, היה מודל לחיקוי לחייליו והרוח החיה בפלוגה.

ביום י"א באב תשמ"ט (12.8.1989) נפל ירון בעת שירותו. הוא נספה בתאונת דרכים בכביש יבנאל-כפר תבור והובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית העלמין של קיבוץ רמת דוד. הותיר אחריו הורים, אח - חיים, ואחות - שרית.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקד היחידה: "ירון היה מפקד מוכשר ונערץ. בשקט, בצנעה ובבטחה הכשיר לחיל השריון דור של מפקדים. רצונו של ירון להיות קצין ומפקד בצה"ל הדחיק כוונות ומאוויים הקיימים היום אצל בני הנוער שלנו מעבר לשירות הצבאי".

ירון הועלה לדרגת סג"מ לאחר מותו. בני משפחתו הנציחו זכרו בקלטת נעימות שהלחין ירון וקטעי מוזיקה בביצועו.

בניית אתרים: