תפריט נגישות

רב"ט עמרם גבאי ז"ל

עמרם גבאי
בן 18 בנפלו
בן פרלה ויוסף
נולד בטבריה
בה' בתמוז תשט"ו, 23/6/1955
התגורר במטע
התגייס ב-2.5.1973
שרת בחיל התותחנים, חיל השריון
יחידה: גדוד נמר, גדוד נמר
נפל בקרב
בי' בתשרי תשל"ד, 6/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: תל אל ג'וחדר
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ה, חלקה: 1, שורה: 3, קבר: 3.

קורות חיים

עמרם, בן פרלה ויוסף, נולד ביום ה' תמוז תשט"ו (23.6.1955) בטבריה, 23 יום לאחר שמשפחתו עלתה ארצה מהעיר טאטוון שבמרוקו הספרדית.

עם עלייתה ארצה, גרה המשפחה במושב "משמר הירדן" ולאחר שמונה חודשים עברה לגור במושב "מטע" שבפרוזדור ירושלים.

עמרם למד בבית הספר החקלאי האזורי בעין כרם, במשך שמונה שנים. את לימודיו התיכוניים המשיך באותו בית הספר, במשך שנתיים, לאחר לימודיו חזר עמרם למושב ועבד במפעל "גנזי חן" - מפעל אזורי לעבודות מתכת ודקורציה.

עקב פטירתו הפתאומית של אביו, עזב עמרם את עבודתו במפעל והחל לעבוד במשק המשפחתי שבמושב, עד לגיוסו לצה"ל במאי 1973. עמרם עבר טירונות חת"מ במחנה שומרון. לאחר הטירונות עבר קורס תותחן בצריפין, ובסיום הקורס נשלח לגדוד 405 ושובץ כתותחן בסוללת "בועז". בסוללה שימש עמרם בתפקיד של מכין תחמושת בצוות 3.

מפקדיו מספרים כי עבודתו המסורה והאחראית של עמרם, כמכין תחמושת, תרמה רבות לירי המוצלח של צוות 3, במהלך מלחמת יום הכיפורים.

עמרם היה בחור עליז ושמח, אך נהג לשמור על ההתנהגות הזהירה המחייבת בסוללה. למרות היותו חדש בסוללה, עמרם היה מקובל מאוד על חבריו הוותיקים, ובזכות אופיו הנוח הסתדר איתם יפה. גם על חבריו במושב היה עמרם אהוד ובמיוחד בלט שמו כחבר טוב ומקובל.

עמרם היה אוהד ספורט מושבע, ובמיוחד אהד את קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים. בנוסף הוא היה שחקן כדורגל מצטיין בקבוצת "הפועל מטה יהודה" והכדורגל תפס את רוב זמנו הפנוי.

עמרם שירת בסוללת "בועז" בתפקיד מכין תחמושת בצוות 3, עד לנפילתו במלחמת יום הכיפורים, בעמדת התותחנים בתל-ג'וחדר, בחזית רמת הגולן. בן שמונה-עשרה וארבעה חודשים היה בנופלו.

בניית אתרים: