תפריט נגישות

סמ"ר מרדכי-שמואל מורדי בראון ז"ל

מרדכי-שמואל בראון
בן 36 בנפלו
בן הניה וקלמן ז''ל
נולד בקרית אתא
בכ' בתשרי תשי"ג, 21/10/1952
שרת בחיל השריון
יחידה: גד' 9322
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ח בתמוז תשמ"ח, 13/7/1988
מקום נפילה: שומרון
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: חיפה
אזור: ג, חלקה: 1, שורה: 7, קבר: 5.

קורות חיים

מרדכי, בן הניה וקלמן, מנצולי השואה, נולד ביום כ' בתשרי תשי"ג (21.10.1952) בקרית-אתא. בילדותו העתיקה המשפחה את מקום מגוריה לקריית-ביאליק, שם עשה את שנות לימודיו הראשונות. לאחר מכן עברה המשפחה לקריית-אליעזר, שם גדל והתחנך. מורדי סיים את לימודיו היסודיים בבית הספר שלווה בקריית-אליעזר והמשיך לבית הספר התיכון אורט שפרינצק בחיפה. את לימודיו סיים בבית הספר הטכני של חיל האוויר. בילדותו היה חבר בתנועת הנוער 'מחנות העולים', ושיחק כדורגל בקבוצת הנערים של הפועל חיפה.

בחודש נובמבר 1970 גויס לצה"ל והתנדב לחטיבת גולני. הימים, ימי מלחמת ההתשה ומורדי לוקח חלק במערכה בסיני כחייל קרבי. לאחר תקופת מה פורצת מלחמת יום הכיפורים, מורדי שוהה במוצב החרמון בעת כיבושו על-ידי הסורים. לאחר קרב קשה הוא מצליח להימלט מן המוצב ולהינצל. עם שיחרורו החל לעבוד כטרקטוריסט בחברת 'חריש' והוצב לשירות מילואים כחיל השריון.

בשנת 1978 נשא לאישה את דלית והתקבל לעבודה כחבר ב'אגד'. במרוצת שנים נולדו שלוש בנותיהם - דנה, שרון ולימור. הוא היה בעל ואב אהוב ומסור שעיקר דאגתו נתונה למשפחתו. מורדי עבד קשה כדי להתקיים בכבוד, היה נוח לבריות ואהוב על הכל. ביום כ"ח בתמוז תשמ"ח (13.7.1988), יום לאחר שנקרא לשירות מילואים, נפל מורדי בעת מילוי תפקידו. הוא נפגע ונהרג בתאונת נשק שארעה בבסיסו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחוף הכרמל. הותיר אחריו אישה, שלוש בנות, הורים ואחות. בתו הצעירה - לימור, היתה בת שבוע ימים בנפלו.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "...מורדי היה הרוח החיה ותרם רבות למצב רוח ומוראל גבוה. חבר טוב היה לחבריו, ופיקוד למופת למפקדיו. משנקראה היחידה לשירות המילואים הביעו מפקדיו וחבריו ליחידה את רצונם כי מורדי יצטרף אף הוא לשירות זה. למרות לידתה של בתו הקטנה לימור ורצונו להשאר בקרבת המשפחה, נאות למלא את בקשת היחידה, מילואים אשר מהם לא שב".

חבריו ב'אגד' מעידים עליו שהיה "אדם חרוץ, ישר ונאמן. רבים היו החברים שרכש לעצמו בקרב חברי סניף כרמל".

בניית אתרים: