תפריט נגישות

טוראי אורי בן שלום אונרייך ז"ל

אורי בן שלום אונרייך
בן 27 בנפלו
בן שושנה ושלמה
נולד בכפר סבא
בי"ד בשבט ת"ש, 24/1/1940
התגייס ב-ינואר 1958
שרת בחיל השריון
יחידה: פלס"ר חש"נ 288
נפל בקרב
בכ"ח באייר תשכ"ז, 7/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: מעבר המיתלה
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: כפר סבא

קורות חיים

אורי, בן שלמה ושושנה, נולד ביום י"ד בשבט ת"ש (24.1.1940) בכפר-סבא. למד בבית-הספר "בר-אילן" שבמקום ובישיבת "בני-עקיבא" הנקראת "נתיב-מאיר". איש תורה ועבודה, שמח ומשמח. אהב לימוד תורה בצוותא וארגן חוג שנפגש בביתו בכפר סבא פעמיים בשבוע לגמרא ולפרשת השבוע. הוא גם ייסד וריכז את ארגון "הנוער הדתי העובד" אשר בכפר-סבא.

מסירותו הייתה תכונה אופיינית לו ובייחוד התבטאה תכונה זו ביחסו אל המשפחה, בדאגתו להכניס תוכן בחיי חבריו ואף בעבודתו היומיומית. זו גם ליוותה אותו עד הסוף בהיותו נאמן לתפקיד ובנפלו על משמרתו. גם בחייו הרוחניים הייתה מורגשת אותה מסירות, ועל כן היה מסור בכל לבו ונפשו לעבודת הבורא.

בינואר 1958 גויס לצה"ל במסגרת הנח"ל והצטרף לגרעין "אמונים". עשה הכשרה בקבוצת "לביא" ויצא לאימון מתקדם ביחידת הנח"ל המוצנח. כשהשתחרר, עבד בבנין והיה לבעל מחפר לעבודות עפר.

לאחר מכן היה יוצא למילואים. אף ערב מלחמת ששת הימים נקרא שוב לדגל, וביום השלישי לקרבות, הוא כ"ח באייר תשכ"ז (7.6.67), נורה על ידי חוליית-אויב בקרב שנערך על מוצב פרקר צפונית למיתלה שבלב סיני. הניח אישה. הובא לקבורה בבית הקברות הצבאי לשעת חירום בבארי ולאחר מכן הועבר למנוחת עולמים בבית הקברות בכפר-סבא.

להנצחת שמו של אורי הוקמה על-ידי הוריו ומשפחתו קרן- מלגות שמטרתה היא לסייע מפרותיה לתלמידים מעוטי יכולת לשם המשכת לימודיהם העל-יסודיים ובישיבות תיכוניות ומקצועיות. אשתו הקימה מועדון-נוער על שמו במושב בני דרום. חבריו לגרעין הוציאו לזכרו ספר הנושא את שמו. כן הונצח שמו בספר "טללי אורות" שהוציאו משפחתו וחבריו מכפר-סבא. זכרו הועלה בספר "במעלות גיבורים", בעריכת ישראל ארליך.

בניית אתרים: