תפריט נגישות

טוראי דוד דודו בן עמי ז"ל

דוד בן עמי
בן 19 בנפלו
בן שושנה ויעקב
נולד בירושלים
בי"ד באדר א' תשכ"ה, 16/2/1965
התגורר בירושלים
התגייס ב-1983
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 211, גד' 126
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ח בכסלו תשמ"ד, 24/11/1983
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: לבנון
באזור לבנון
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: א, חלקה: 21, שורה: 11, קבר: 05.
הותיר: הורים, אחים ואחיות

קורות חיים

בן שושנה ויעקב, נולד ביום י"ד אדר א' תשכ"ה (16/2/1965) בירושלים. דוד למד בבית-הספר היסודי על-שם הנרייטה סאלד, והמשיך ללמוד בבית-הספר התיכון "בית-חנוך", הוא התכוון לעסוק בדוגמנות לאחר שירותו הצבאי והספיק להשלים לימודיו בבית הספר לדוגמנות מקצועית "גרבו" עוד לפני גיוסו לצה"ל. בקרב חבריו היה דוד דמות מרכזית ודומיננטית ותמיד היה עסוק בפעילויות חברתיות שונות, הוא היה חניך בתנועת "הנוער העובד והלומד" שם גם הדריך לקבוצה צעירה. במשך תקופה ארוכה עבד בהתנדבות וביוזמתו האישית עזר לזקנים רבים בשכונות גונן ועמק רפאים בירושלים. דוד היה גם פעיל מאד במועדון המקומי של עמק רפאים, שם הוקמה אנדרטה לזכרו ולזכר שניים מחבריו שנפלו בלבנון. במועדון זה מתקיים כל שנה טורניר קט-רגל לזכר השלושה.

בראשית שנת 1983 התגייס דוד לצה"ל והוצב בחיל השריון. הוא היה גאה מאד בתפקידו כטען-קשר בטנק "המרכבה" ושאף להגיע לקורס מ"כים ואח"כ לקורס קצינים. מיד לאחר הטירונות הועברה כל היחידה ללבנון. זמן קצר לאחר מכן הוכש דוד על ידי נחש ושוחרר למספר ימים. הוא החליט ביוזמתו לחזור לפני תום חופשתו כדי לאפשר לאחרים לצאת לחופשה.

דוד מצא את מותו ביום שחזר ליחידה. דוד נפל בעת מילוי תפקידו ביום י"ח כסלו תשמ"ד (24/11/1983), במלחמת שלום הגליל, והובא למנוחת עולמים בבית-העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים.

הוא השאיר אחריו הורים, אחים ואחיות.

בניית אתרים: