תפריט נגישות

רב"ט מעין (יצחק) רוטנברג ז"ל

מעין (יצחק) רוטנברג
בן 18 בנפלו
בן איליין ומרק
נולד בקיבוץ בית העמק
בכ"ח בכסלו תשמ"ט, 7/12/1988
התגורר בבית העמק
התגייס ב-29.7.2007
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 460, גד' 532
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ' בכסלו תשס"ח, 30/11/2007
מקום נפילה: שיזפון
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: קיבוץ בית העמק
הותיר: הורים ושני אחים - דני ואילן

קורות חיים

בן איליין ומרק. נולד בכ"ח בכסלו התשמ"ט ( 7.12.1988) בקיבוץ בית העמק. מעין בהיותו בן הזקונים מבין שלושה . קיבל את הזכות לקבל שמות הן מהצד של אביו והן מצד אימו. הוא נקרא על שם סבו מרווין אך בשל השם הלא ישראלי הוחלט לקחת רק את האות הראשונה. שמו השני יצחק הוא על שם סבא רבא שלו יצחק רוקמן.

מעין הוא ראשון הצאצאים למשפחת רוטנברג שנולד בארץ. הוריו עלו ביחד עם שני אחיו מארצות הברית ב-1986 שנתיים לאחר מכן מעין נולד.

מעין גדל והתחנך בקיבוץ בית העמק שבגליל המערבי. היה חלק מדור האמצע שחווה את השינויים של הקיבוץ המשתנה, אך למרות זאת החינוך לא השתנה והוא גדל על הערכים של אהבת המולדת, האדמה, העזרה לזולת והנתינה לאחרים.

כבר כתינוק, ולאחר כילד ונער, בלטה אצל מעין תכונת העקשנות שלו. הן מבחינה אישית והן מבחינה קולקטיבית. מעין לא נתן לעצמו מנוח, ובכל הזדמנות עזר, תמך ונתן מעצמו לאחרים. דבק בדרכו ולא סטה ממנה, גם שהדבר נראה הכי קטנוני.

מעין היה ידוע באהבתו הרבה לסרטים. נהג לצפות במשך שעות בסרטים. כאשר שניים מאהוביו היו "פורסט גאמפ" בכיכובו של תום הנקס, ו"גבעת חלפון אינה עונה" כאשר סרג'יו קונסטנזה (ישראל פוליאקוב) היתה דמותו האהובה ובכל הזדמנות היה מחקה אותה. בעקבות הסרטים ובהשראתם התגלה מעין כחקיין לא קטן, כאשר הוא לא פוסח גם על דמויות פוליטיות בעלות נפח משמעותי.

כחלק מתחביבי הספורט שלו, הצטיין מעין בכדורגל וכדורסל, אך יותר מכל צלח בתחום הטניס ואף זכה בשני גביעים בתחרויות באזור.

מעין למד בבי"ס היסודי מעיינות שבכברי, ומשם המשיך לבית ספר תיכון "סולם צור" שבגשר הזיו. במהלך לימודיו בבית ספר תיכון הרחיב את לימודיו במקצועות האלקטרוניקה. סיים את לימודיו בהצטיינות ובנוסף קיבל הוקרת הצטיינות בספורט. כחלק מתוכנית הלימודים, התחייב מעין לפעול בתלמ"א (תרומה לקהילה ומעורבות אישית), כמדריך. בעקבות כך, יצא בכיתה ט' לקורס מד"צים של בני המושבים, ושימש כמדריך של ילדי כיתות ד'-ו' מהקיבוץ במשך שנה. עקב סיפוק רב מהתפקיד החליט מעין ללכת לקורס מד"מים (מדריכים מתקדמים). לאחריו שימש כמדריך כיתה ט' ובנוסף תיפקד ותרם הן בהכנות הלוגיסטיות והן בהכנות הביצועיות של מערכת חינוך הילדים בקיבוץ.

שנות העשרה הביאו עמם את המשיכה גם למוסיקה. מעין החל את מערכת היחסים הזו בנגינה על תופים, וכשזה לא הספיק לו, החליט ללמוד לבדו כיצד לנגן על גיטרה. הוא אהב מוזיקה מכל סוגיה אך לא יכל להיפרד משירי ארץ ישראל הישנים, ומשירי הראפ הקופצניים.

המשפחה בשביל מעין הייתה במקום הראשון ומעל לכל, גם ויתור על בילוי עם חברים הכי טובים לא היה יכול להפריד את החיבור של מעין למשפחתו. "יום אחד" ניזכר אחיו. "הייתי צריך ללמוד על כל נשיאי וראשי ממשלת ישראל, מעין שהיה חשוב לו להראות נוכחות בנושאים שאנו אחיו הגדולים אהבנו, החליט ללמוד את כל ספר 50 שנה לארץ ישראל, וכך היה, מעין ידע לא רק את נשיאי וראשי המדינה בעל פה, אלא את כל המאורעות שקרו במהלך 50 השנה לקום המדינה, ומפורטים בספר".

לפני גיוסו, נלחם מעין לעלות את הפרופיל האישי שלו שהיה 72. הוא שלח מכתבים הן לשר הביטחון והן לרמטכ"ל בהם הוא פורש את משנתו. "אני גדלתי בקיבוץ, וכל מה שאני מכיר בצבא זה תפקידים ביחידות קרביות... מתחילת כיתה ט' אני מתאמן לקראת היום סיירות במטרה להתקבל לסיירת מטכ"ל, כאשר אמרו לי בלשכה שיש לי פרופיל 72, ליבי וחלומי נופצו לרסיסים... תנו לי להגן על המדינה שאני כל כך אוהב, תנו לי את ה-97 שמגיע לי כדי להגן על המדינה הזו על הצד הטוב ביותר שאני יכול... אל תנפצו לי חלום ילדות...". למרות הבקשות והתחינות, לא צלח מעין והוא התגייס לשריון ב- 29.07.2007. בתחילה סבל מעין מבעיות התאקלמות, אך במהרה בלט בעיקשות, בחריצות ובמקצועיות הרבה, שהביאו אותו לאחר שלושה חודשים בצבא, למצטיין הטירונות בפלוגתו.

ביום ד' ה-28.11.2007 במהלך קורסי הכשרות, נפצע מעין אנושות בראשו מתותח הטנק. הוא הובהל לבית החולים "סורוקה" שבבאר-שבע ,שם נאבק על חייו במשך יומיים. ב-30.11.2007 נפטר מפצעיו. במותו של מעין הוא תרם את אבריו ל-7 אנשים, "במותו הוא ציווה גם חיים" אמר אביו בהספד שנשא בהלוויתו.

בהספד שנשא מפקד הפלוגה בלוויה, ציין "...הפגנת יכולות התמודדות מדהימות, כוח רצון אדיר,תמיד דוחף, תמיד ראשון, תמיד הכי מקצועי - את הטירונות סיימת בהצטיינות...".

מעין, האדם העקשן, שלא מוותר אף פעם, אין אפור רק שחור או לבן. אהב את החיים, אהב את הסרטים, את החיקויים, את החברים ואת המשפחה. הותיר אחריו שני הורים איליין ומרק ושני אחים דני ואילן.

בניית אתרים: