תפריט נגישות

סמ"ר נֹעם יעקב מאירסון ז"ל

נֹעם מאירסון
בן 23 בנפלו
בן גילה וחיים
נולד בירושלים
בי"ב בתמוז תשמ"ג, 23/6/1983
התגורר בירושלים
התגייס ב-25.7.2001
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 847, גד' 294
נפל בקרב
בי"ג באב תשס"ו, 7/8/2006
במלחמת לבנון השנייה
מקום נפילה: בינת ג'בל
באזור דרום לבנון
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 7, שורה: 8, קבר: 4.
הותיר: הורים, ארוסה וארבעה אחים - שירה, יהושע, הלל ויונתן

קורות חיים

אדם הוא יצירה מורכבת וחד-פעמית, שאיננה יכולה להיתחם בגבולות השפה.

קשה לנו לתאר אדם במילים ולכן נצמדים לפרטים ולנתונים: תאריכים, מקומות, שמות.

קשה לנו לתאר את נעם, כי נעם היה הרבה יותר ממה שנוכל לכתוב כאן בשורות ספורות.

מי שהכיר את נעם יודע, שזכרון חיוכו והילוכו ודבריו הם הנותנים משמעות לעובדות היבשות.

בי"ב בתמוז תשמ"ג נולד בירושלים תינוק מתוק ורגוע ונקרא כעבור שמונה ימים בשם נעם יעקב. נעם היה בן שלישי לחיים וגילה מאירסון, ואח לשירה וליהושע. כעבור שנים מעטות נולדו לנעם שני אחים קטנים - הלל ויונתן.

נעם גדל, וכבר בשלבים מוקדמים התברר שהוא שובב גדול וגם חכם גדול. הוא למד לקרוא בגיל צעיר בת"ת של חב"ד, ולכן דילג על כיתה א' ונכנס היישר לכיתה ב' בבית הספר היסודי "חורב". שם מצד אחד הסתבך תכופות עם המורות, ומצד שני הפליא את כולם בידע נרחב ובתפיסה מהירה ועמוקה של החומר הנלמד.

בתחילת כיתה י' החל נועם ללמוד בישיבה לחינוך תורני-סביבתי במצפה רמון, שם פרח, טייל וסיים בהצלחה את לימודיו, אך חשוב מכך - גיבש לעצמו השקפת עולם ודרך חיים.

בתורה נעם מצא את עצמו והשקיע את כל כולו. דרכו של הרב קוק ותלמידיו דיברה אליו, והוא המשיך לישיבת "איילת השחר" באילת, בה מצא בית אמיתי. נעם אהב לא פחות מהגישה את הפתיחות ואת החום של אנשי הצוות. בן תורה הוא היה, אבל מן הסוג המיוחד לנעם: נשאר מצחיק, חייכן, שובב. הוא גייס את כוחותיו ללמוד תורה, להתנדבות במסגרות חינוכיות שונות, לגיבוש הישיבה והחברה. נעם לא הפסיק לעבוד על עצמו ולהתקדם. הוא חונן בכוחות גדולים. את נפשו מילאו שאיפות גדולות.

לאחר שלוש וחצי שנות לימוד בישיבה הגבוהה, התגייס נעם לחיל השריון במסגרת ההסדר. הוא יצא לקורס מט"קים, וכשהשתחרר לקח חודשים אחדים פסק זמן, בהם שימש כמשיב בבית המדרש של ישיבתו התיכונית במצפה רמון. לאחר מכן הדריך נעם טיולים בבית ספר שדה "אל ארצי" באילת. נעם אהב את ארץ ישראל בכל רמ"ח אבריו, והאמין שטיולים הם כלי חינוכי מאין כמוהו. הוא שאף לפתח שיטות הדרכה חינוכית לטיולים. לאחר פסח האחרון חזר נעם ללימודיו בישיבת "איילת השחר".

ביום ההולדת האחרון זכה נעם להתארס עם שרה רענן, אותה הכיר ב"אל ארצי". השניים תיכננו להינשא בי"ז באלול תשס"ו ולהתגורר בישוב עלי, שם בחר נעם ללמוד. אך התכניות נקטעו. נעם גויס למילואים בצו 8 ונסע צפונה לקחת חלק במלחמה. לאחר מספר ימי המתנה נכנס נעם ללבנון בשיירה של טנקים, כשהוא משמש כטען של המ"פ רס"ן יותם לוטן ז"ל.

כעבור שעות ספורות פגע טיל בטנק. מהפגיעה נהרגו במקום נעם ויותם.

נעם הלך מאיתנו בי"ג באב תשס"ו ונטמן בבית הקברות הצבאי בהר הרצל.

יהי זכרו ברוך.

בניית אתרים: