תפריט נגישות

סמ"ר אלכסיי (אלכס) קושנירסקי ז"ל

אלכסיי קושנירסקי
בן 21 בנפלו
בן מרינה ואיליה
נולד באוקראינה
בז' בסיון תשמ"ה, 27/5/1985
התגורר בנס ציונה
התגייס ב-30.11.2003
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 7, גד' 82
נפל בקרב
בט"ז בתמוז תשס"ו, 12/7/2006
במלחמת לבנון השנייה
מקום נפילה: מוצב חיזבאללה-"כיפת הדגל"
באזור דרום לבנון
מקום קבורה: קיבוץ נען
הותיר: הורים, אחות וארוסה

קורות חיים

אלכסיי בן איליה ומרינה, נולד ב-27.5.1985 באוקראינה. בגיל 5 עלה עם משפחתו לארץ באוגוסט 1990. בשנים הראשונות בארץ התגוררה המשפחה בקיבוץ נען, שם התחיל אלכס ללמוד בבית הספר. ב-1993 עברה המשפחה לגור באשדוד וב-1998 לנס ציונה.

אלכס למד בבית ספר "שבח מופת" בתל אביב וסיים את לימודיו במגמת מדעים בשנת 2003. אלכס היה תלמיד מוכשר, התעניין בשפה העיברית ובתנ"ך, אהב לקרוא, התאמן בחדר כושר ובסקציית השחיה בנס ציונה. בגיל 15 הוא הצטרף לקהילת "מופע האימים של רוקי" בארץ. הוא היה חבר בצוות השחקנים "הולוקאטס" והשתתף בהצגות בקולנוע "כוכב" ברמת השרון. הוא היה יצירתי, כתב שירים וסיפורים ואהב לצייר.

בנובמבר 2003 התגייס אלכס לצבא והביע רצון עז לשרת כלוחם ולהגן על המדינה. הוא שירת בגדוד 82 של חטיבה 7 בחיל השיריון, בהתחלה כתותחן ולאחר מכן כמפקד טנק. אלכס הוביל כמפקד פעילויות מבצעיות אינטנסיביות בחבל עזה, השתתף בהגנה על יישובי הצפון ורמת הגולן ולקח חלק בפעילות ביטחון שוטף ופעילות מבצעית בגבול לבנון.

ביום העצמאות ה-58 למדינת ישראל הוכרז אלכס כמפקד צוות טנק מצטיין פלוגתי, היה מוערך מאוד על ידי מפקדיו וחבריו לפלוגה שסיפרו כי היה לו חשוב להיות לא רק מפקד אלא גם מחנך. הוא היה מפקד רציני ושקט, בולט בצניעות ובענווה, הפגין תעוזה ויכולת פיקוד ומנהיגות. אחד מהחיילים בצוות שלו אמר: "אלכסיי היה מפקד רציני, אינטליגנטי מאוד, קפדן עד הפרטים הכי קטנים, מפקד שסמכתי עליו בעיניים עצומות. הוא לעולם לא הסכים לוותר על העקרונות שלו".

לאלכס נותרו ארבעה חודשים לשרת בצבא. הוא תיכנן ללמוד הנדסת מכונות, להתחתן עם ארוסתו שיר ולשכור עימה דירה בתל אביב.

ב-12 ליולי 2006 הוא היה במוצב נורית וביצע חפיפה לקראת כניסתו לתפקיד מדריך מפקדי טנקים. באותו יום החלה מלחמת לבנון השנייה לאחר חטיפת שני חיילי מילואים. אלכס וצוות הטנק נכנסו לשטח לבנון במטרה להחזיר את החיילים החטופים. הטנק עלה על מטען רב עוצמה וכל אנשי צוות הטנק נהרגו.

אלכס היה בן 21 במותו וישאר תמיד בזיכרון ובלב משפחתו וחבריו. יהי זכרו ברוך.

בניית אתרים: