תפריט נגישות

סמ"ר אור משה אורמוש דבורה ז"ל

אור משה דבורה
בן 20 בנפלו
בן אתי וגדי
נולד בקרית מלאכי
בי"ט באדר תשמ"ב, 14/3/1982
התגורר בכפר הרי"ף
התגייס ב-25.7.2000
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 401, גד' 52
נפל בעת שירותו
בכ"ד בטבת תשס"ג, 29/12/2002
מקום נפילה: ירושלים
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה: רמלה
הותיר: הורים ושלוש אחיות - הדר, שירן וחן

קורות חיים

אור-משה נולד בקרית מלאכי ב-14.36.82 בבית החולים קפלן. כשהיה בגיל 3 שנים עברה המשפחה להתגורר בבסיס חצור. לבית הספר מבואות הגיע אור משה בכיתה ו' ועלה לתיכון בבאר טוביה. הרחיב במקצועות גאוגרפיה ומחשבים.

בדברי ההספד של המחנכת נאוה נאמר: "אף אחד לא עמד בפני קסמו, חיוכו, יושרו, טוב ליבו וכנותו של אור משה. אור משה היה פריק של מחשבים ושל הרתמות לפעולות חברתיות שכבתיות ויצירתיות".

את לימודיו סיים ב-6/2000.

סמ"ר אור משה התגייס ב-25.7.00 לחיל שריון על פי בקשתו. הוא שובץ לחטיבה 401 גדוד 46 וסיים את מסלול המקצועות והצמ"פ (צוות מחלקה פלוגה - הכשרה ללוחם). הוא לחם כתותחן מקצוען 2 מחזורים בפלוגה מבצעית בחברון, בית ג'אלה, עזה.

אור משה עבר קורס מפקדי טנקים (מט"ק) ושובץ להיות מט"ק בקורס צמ"פ בגדוד 52. כמדריך הפגין ידע רב ואנושיות כלפי חניכיו. בסיום הקורס חזר לפולגה מבצעית ביריחו כמט"ק ב"חוד החנית" למחזור אחד. בתפקידו האחרון שב להדריך כמט"ק וסמל מחלקה בצמ"פ.

בדברי ההספד של המג"ד צביקה צורן נאמר: "ואתה ביקשת ממני לחזור לצמ"פ על מנת להוביל ולחנך את דור הטנקיסטים של גדוד 52, אנחנו החלטנו שתהיה סמל מחלקה כי האמנו בך, ביושר שבך ובפיקודיות שלך. והחיילים, אור משה, אהבו אותך, העריכו אותך, ראו בך איש שיחה, מפקד מצטיין ואכפתי".

ב-29.12.02 היה אור משה בדרכו לבסיס מישור אדומים ובהמתנה בתחנת ההסעים באיצטדיון טדי נפלט כדור אחד ופגע בליבו. אור משה נהרג במקום.

אור משה יזכר בהיותו בן ואח נפלא, לוחם מעולה, מפקד דגול ומעל הכל - חבר. וכפי שכתב חברו "מחברים כמוך אסור להיפרד כל כך מהר". אור משה יזכר גם בזכות חיוכו הגדול ובשל היותו מקור אור עצום.

יהי זכרו ברוך.

בניית אתרים: