תפריט נגישות

רס"ר תיסיר אבו טריף ז"ל

תיסיר אבו טריף
בן 28 בנפלו
בן רידאנה וסעיד
נולד בכפר ירכא
בכ"ו בתשרי תשל"ד, 22/10/1973
התגורר בכפר ירכא
התגייס ב-23.3.1992
שרת בחיל החימוש
יחידה: גד' 77
נפל בי"ג באב תשס"ב, 22/7/2002
מקום נפילה: עכו
באזור חיפה,כרמל וגליל מערבי
מקום קבורה: כפר ירכא
הותיר: אשה-גאדה, בן-ואיל ובת-ואים, הורים, שלושה אחים ואחות

קורות חיים

תייסיר בן רדאנה וסעיד. נולד ביום 22.10.1973 בכפר הדרוזי הגלילי ירכא. אח לסמיר, סאמי, ויסאם ומונאל. למד בבית-הספר היסודי ובבית-הספר התיכון-מקיף בירכא.

תייסיר היה נער מלא שמחת חיים, זכה בחינוך טוב ובאהבה רבה מכל סובביו, בני המשפחה המורחבת. תמיד היה מוקף חברים רבים בני כל העדות, את כולם אהב ולכולם אהב לעזור בעת הצורך ולתרום מידיעותיו.

בחודש מרס 1992 התגייס תייסיר לצה"ל. לאחר הטירונות הוא עבר לחיל-החימוש, שם סיים קורס מכונאי טנקים כחניך מצטיין. בזכות הצטיינותו הוצב לשרת כמכונאי טנקים בחטיבה שבע, ברמת הגולן. במהלך שירותו זכה תייסיר בהערכה רבה על עבודתו ממפקדיו הבכירים, ובמספר הזדמנויות הוענקו לו תעודות הצטיינות.

בשנת 1995 סיים תייסיר את שירות החובה והמשיך לשירות קבע. במהלך שירותו הוסמך להיות בוחן נשק, והועלה לדרגת רס"ר. תייסיר שאף להתקדם בתפקידו, ובמקביל לשירותו החל ללמוד לתואר אקדמי ב'מכללת המזרח התיכון' בירכא.

ביום 17.5.1997 נשא תייסיר את גאדה לאישה. הם הקימו את ביתם בירכא ובשנת 1998 נולד בנם ואאל, ושנה אחרי כן נולדה בתם ויאאם.

תחביביו העיקריים של תייסיר, להם הקדיש זמן רב, היו דיג וצלילה. בחופשותיו נהג לצלול באתרים שונים והיה חבר במועדון בינלאומי לצלילה - מועדון IDAP.

ביום 22.7.2002 נהרג תייסיר בתאונת-צלילה מול חוף עכו והוא בן עשרים-ותשע. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין בירכא. תייסיר הותיר אחריו אישה, בן ובת, הורים, שלושה אחים ואחות.

אביו של תייסיר, סעיד, כתב: "הכרתי הרבה חברים והרבה בנים, וכמו החבר והבן הזה לא הכרתי ולא אהבתי. ואף היום אהבתי התחזקה יותר, לאחר שחברים רבים באו וסיפרו על המבצעים והסיכונים שחוו יחדיו, והוא לא סיפר עליהם כלום".

אישתו וילדיו של תייסיר כותבים: "הדמעות לא יבשו והעיניים בוכות/ אותך הן רוצות לשוב ולראות/ לראות שוב את אותו האיש היקר/ האיש שהלך ולא ישוב לעולם".

בניית אתרים: