תפריט נגישות

רס"ל אשר ברינברג ז"ל

אשר ברינברג
בן 20 בנפלו
בן רחל ומרדכי
נולד ברמת גן
בי"ג בניסן תשי"ג, 29/3/1953
התגייס ב-4.8.1971
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 188, גד' 74
נפל בקרב
בי"ט בתשרי תשל"ד, 15/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: תל אל ג'וחדר
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
חלקה: 1, שורה: 7, קבר: 11.
הותיר: אב, אם, אח ואחות

קורות חיים

אשר-ישראל, בן רחל ומרדכי, נולד ביום י"ג בניסן תשי"ג (29.3.1953) ברמת-גן. הוא למד בבית-הספר היסודי "עתיד" בעיר מולדתו ואחרי-כן סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון על-שם בליך. אשר היה תלמיד חרוץ, מתמיד ומעמיק, שהצטיין בלימודי המדעים המדויקים, ובעיקר בפיסיקה, והיה אהוב על חבריו ועל מוריו. כן היה פעיל בחברת נוער-לנוער של מרכז השלטון המקומי, ונמנה עם חברי המשלחת של תלמידי השביעיות, שיצאה לסייר באיטליה ובצרפת. לאחר שחזר מן הסיור התכתב עם בני נוער, שהכיר באירופה.

הוא היה גם חבר בתנועת הצופים ברמת-גן, וחובב ספורט נלהב מאוד, ביחוד לכדורגל. כן התמסר למוסיקה וניגן באקורדיון. מטבעו היה עליז ושובב ואוהב מעשי קונדס, אופטימי ושמח בחלקו. הוא היה חברותי ומוכן תמיד לעזור לזולת.

כבן משפחה היה נאמן ומסור להוריו, מחונך היטב וממושמע, ישר ובעל מצפון. הוא התכונן ללמוד פיסיקה גרעינית באוניברסיטה, לאחר שישוחרר מן השירות הסדיר.

אשר גויס לצה"ל בראשית אוגוסט 1971 והוצב לחיל השריון. לאחר סיום הטירונות השתלם בקורס למקצועות טנק ובקורס למש"קי טנק. הוא היה חייל אחראי ומסור לתפקידו ושימש דוגמה לחבריו במזגו הטוב, בסבלנותו ובדאגתו לחייליו.

ביום 6.10.1973 לחם אשר בקרב קשה באזור ג'וחדר שברמת הגולן. במהלך הקרב נפצע קשה ולאחר תשעה ימים, ביום י"ט בתשרי תשל"ד (15.10.1973), מת מפצעיו. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית-שאול. השאיר אחריו אב, אם, אח ואחות. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-סמל. במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "אשר היה מפקד מעולה, חבר נאמן, אהוד על מפקדיו ועל פקודיו".

קבוצת הכדורגל "אליצור" באוניברסיטת בר-אילן, נושאת את שמו "אשר- בר-אילן".

בניית אתרים: