תפריט נגישות

סמל אהרון ברסלר ז"ל

אהרון ברסלר
בן 27 בנפלו
בן בוניה ורפאל
נולד ברעננה
בט"ז באב תש"ו, 13/8/1946
התגייס ב-11.5.1964
שרת בחיל השריון
יחידה: פלס"ר 95
נפל בקרב
בי"ג בתשרי תשל"ד, 9/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: חושניה
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: רעננה
חלקה: ב, שורה: 2, קבר: 1.
הותיר: אישה, בת ובן, הורים ואח

קורות חיים

אהרן, בן בוניה ורפאל, נולד ביום ט"ז באב תש"ו (13.8.1946) ברעננה. הוא למד בבית-הספר הממלכתי א' "מגד" ברעננה, ואחרי-כן המשיך לימודיו בבית- הספר המקצועי "עמל" ברמת-השרון, במגמה לחרטות, ובבית-ספר ערב לבחינות בגרות בתל-אביב. אהרן גדל ברעננה ובה חי כל ימיו. תמיד היה ילד טוב ובריא. אחרי שלמד שנתיים בבית-ספר מקצועי, החל לעבוד בשעות היום - תחילה כחרט בתל-אביב ואחרי-כן כמסגר במפעל מתכת ברעננה - וללמוד לבחינות בגרות בערבים.

אהרן גויס לצה"ל במחצית מאי 1964 והוצב לחיל השריון. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס מקצועות טנק "שרמן", נקבע תפקידו כתותחן טנק והוא הוצב בגדוד שריון. כעבור זמן עבר קורס נהיגה ושימש נהג בבית-הספר לשריון. לאחר השתלמות נוספת נקבע תפקידו כנהג טנק "שרמן". במהלך שירותו זכה באות- הקלע מכסף. בתעודת השחרור שלו צוין שהיה חייל מסור וממושמע ומילא את תפקידיו ביעילות ובמסירות מעל למקובל. לאחר שסיים את שירותו הסדיר, הוצב לשירות מילואים כנהג טנק בגדוד שריון. במלחמת ששת הימים השתתף בקרבות על ירושלים ונלחם גם ברמת-הגולן. במשך השנים היה נקרא לתקופות של שירות מילואים ובמסגרתן שירת ברמת-הגולן ובסיני.

בשנת 1967 נשא אהרן אישה והקים את ביתו ברעננה. הוא החל לעבוד כטכנאי-טלפון בדואר ישראל ומאז המשיך לעבוד בשירותי ההנדסה של משרד התקשורת עד יומו האחרון. אהרן היה מסור מאוד לילדיו ובמו ידיו בנה להם משחקים בחצר ביתו.

כשפרצה מלחמת יום הכיפורים, נקרא אהרן ליחידתו, הוא נשלח עמה לרמת-הגולן וכבר למחרת השתתף בקרבות הבלימה כנהג טנק. בקרב שהתחולל ביום י"ג בתשרי תשל"ג (9.10.1973) סייע אהרן בפינוי נפגעים לעורף. כשחזר ונכנס לקרב על ציר הנפט, בחורשה ליד חושנייה, נפגע הטנק שלו פגיעה ישירה והוא נהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין ברעננה. השאיר אחריו אישה, בת ובן, הורים ואח. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

בניית אתרים: