תפריט נגישות

סגן דוד-רם בוכריס ז"ל

דוד-רם בוכריס
בן 21 בנפלו
בן דבורה ואפרים
נולד בקרית ים
בט' בכסלו תש"ד, 9/12/1959
התגייס ב-9.1.1978
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 14, גד' 184
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ה בכסלו תשמ"א, 2/12/1980
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: חיפה
אזור: ב, חלקה: 5, שורה: 2, קבר: 2.
הותיר: הורים ושני אחים

קורות חיים

בן דבורה ואפרים, נולד ביום ט' בכסלו תש"ד (9.12.1959) בקרית-ים שליד חיפה. מגיל צעיר ביותר בלט רמי בכשרונותיו.

כשהיה בן ארבע שנים כבר ידע לקרוא ואפילו קרא כתב רש"י. רמי למד בבית-הספר היסודי הממלכתי-דתי "סיני" שבקרית- ים. במשך כל שנות לימודיו בבית-הספר היסודי הוא זכה בפרסים על הישגיו הטובים והמרשימים בלימודיו ובספורט וגם על התנהגות למופת.

לאחר שסיים שמונה שנות לימודים בבית-הספר היסודי, עבר רמי למדרשית "נועם" שבפרדס חנה, וגם כאן התבלט כאחד התלמידים המבריקים. רמי לא הסתפק בהישגיו שלו, הוא עזר לחבריו להתכונן למבחנים וסייע לרבים לסיים בהצלחה את לימודיהם. מחוץ למסגרת בית-הספר השתתף רמי בפעילויות מגוונות ורבות, הוא היה חבר בתנועת הנוער "בני עקיבא" תחילה כחניך ואחר כך גם כמדריך.

רמי היה שחקן כדורסל בקבוצת "אליצור" פרדס חנה, ואף השתלם בקורס של מדריכים וראשי קבוצה וסיימו בהצטיינות. היה לו לרמי פנאי לכול דבר. הוא הרבה לקרוא ספרים, ספרות מדרשית וספרות הלכה ואגדה, אבל גם ספרות כללית. כשרונותיו באו לידי ביטוי גם בתחום המוסיקה. במשך שלוש שנים הוא למד בקונסרבטוריון למוסיקה והופיע בכמה קונצרטים כנגן אקורדיאון, כלי הנגינה האהוב עליו. כשסיים את לימודיו במדרשיית "נועם" בחר רמי להצטרף לישיבת "אלון שבות" שבגוש עציון, משום שהאמין בשילוב שבין חיים רוחניים ובין החובה למולדת, במסגרת שירותו בצבא הוא סיים בהצלחה קורס קצינים.

כקצין דאג לחניכיו החיילים, ואלה כינו אותו בשם "אבא". ביום כ"ה כסלו תשמ"א (2.12.1980), לאחר שהדליק נר ראשון של חנוכה יצא רמי עם יחידתו לאימונים ונפל בעת מילוי תפקידו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה. הוא השאיר אחריו הורים ושני אחים. משפחתו וחבריו הנציחו את זכרו בהכנסת ספר תורה וספרייה תורנית לבית-הכנסת המרכזי לנוער "משכן דוד" שבקריית-ים. כמו כן הוקמה קרן מילגות למעוטי יכולת על שמו ונדפס ספר בשם חידושי הרמ"א על שמו ולזכרו.

בניית אתרים: