תפריט נגישות

סמל פיליפ ברקוביץ ז"ל

פיליפ ברקוביץ
בן 19 בנפלו
בן סופיה ופרידריק
נולד ברומניה
בי"א באדר ב' תשי"ד, 16/3/1954
התגורר בנצרת עילית
התגייס ב-פברואר 1972
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 188, גד' 53
נפל בקרב
בי"א בתשרי תשל"ד, 7/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: רמת הגולן
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: נצרת עילית
הותיר: הורים

קורות חיים

פיליפ, בן סופיה ופרידריק, נולד ביום י"א באדר ב' תשי"ד (16.3.1954) ברומניה. בשנת 1962 עלה ארצה עם משפחתו, שהתיישבה בנצרת-עילית. הוא סיים שבע שנות לימוד בבית-הספר היסודי "עצמון" בנצרת-עילית, ואחר-כך סיים את לימודיו היסודיים ועוד שנת לימוד אחת בבית-הספר התיכון בעירו. אחרי-כן עבר לפנימיית "נעורים", שם למד במסגרת בית-הספר את המקצוע מסגרות-מבנים. לאחר שסיים את לימודיו, ונותר לו זמן עד למועד גיוסו לצה"ל, התחיל לעבוד. בתחילה עזר לאביו במלאכתו ואחר כך עבד כמסגר. הוא היה בן מסור ודואג למשפחתו. תמיד השתדל להקל על הוריו ונהג לסייע להם בעבודות שונות, גם בבית וגם מחוצה לו.

פיליפ גויס לצה"ל בתחילת פברואר 1972 והוצב לחיל השריון. לאחר שעבר קורסים שונים בבית-הספר לשריון, הוכשר כנהג טנק. הוא הוצב לחטיבת שריון בצפון הארץ, ושירת בתפקידו בפלוגת טנקים. הוא היה חייל טוב, נאמן ומסור לתפקידו. כל משימה שהוטלה עליו, ביצע בדייקנות ובשלמות, לשביעות רצון מפקדיו. על חבריו בפלוגה התחבב במהירות, בזכות היותו רחב-לב ובזכות נכונותו תמיד לעזור לזולת. כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים נשלח יחד עם יחידתו לרמת הגולן כדי לבלום את מתקפת הסורים. הוא השתתף בקרבות הבלימה הקשים, וביום י"א בתשרי תשל"ד (7.10.1973), בקרב שריון בשריון על ציר הנפט, נפגע הטנק שלו ופיליפ נהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בנצרת-עילית. השאיר אחריו הורים.

לאחר נופלו הוענקה לו דרגת סמל. במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "כמפקד היחידה בה שירת, לחם ונפל פיליפ, חש אני את גודל האבדה. פיליפ היה מהדמויות הבולטות בפלוגתו והקרב בו לחם ונפל, הקרב על ציר הנפט, מהאכזריים ומהמכריעים להגנת רמת הגולן ומדינת ישראל. תהי נשמתו צרורה בצרור החיים".

בניית אתרים: