תפריט נגישות

רב"ט ראובן ארליך ז"ל

ראובן ארליך
בן 24 בנפלו
בן פייגה ומשה
נולד בגרמניה
בל' בחשוון תרפ"ה, 27/11/1924
שרת בחיל השריון
יחידה: בה"ד 11
נפל בקרב
בג' בתמוז תש"ח, 10/7/1948
במלחמת העצמאות
מקום נפילה: משמר הירדן
באזור הגליל
מקום קבורה: ראש פינה

קורות חיים

ארליך ראובן בן משה ופייגה. נולד ב-27.11.1924 בדרזדן אשר בגרמניה. בן שמונה הגיע עם בית-הוריו לארץ.

גדל ולמד בחדרה אהב את הטבע והצטיין בציור ובכיור. בן 16, בימי מלחמת-העולם השניה, התגייס לחיל-התותחנים הבריטי, בניגוד לרצון הוריו, והקדים את שני אחיו הגדולים ממנו, שהתגייסו אחריו. שירת בחיפה, טריפולי, קפריסין ובמקומות אחרים. בצבא הבריטי ידע להגן ולשמור על כבודו כאדם וכיהודי. בפנקס-שירותו הכריטי רשום: "אדם אינטליגנטי, בר-לבב, ישר ונאמן". אחר-כך עבר לבריגדה העברית באיטליה.

זמן קצר לאחר שחרורו מהצבא הבריטי נאסר על-ידי הבריטים כחשוד בעניני "הגנה" והועבר למחנה-עצורים בלטרון. עם פרוץ מלחמת-השחרור השתתף בקרבות בחיפה, עין-זיתים, דרדרה, צפת, מירון, מלכיה ומשמר-הירדן.

היה בין המפקדים המוכשרים והאמיצים בפלוגה. היה רובאי ומקלען, רגם ופיאטיסט. כל מבצע נועז הוטל עליו. ראשון בהתקפה ואחרון בנסיגה. בתפקיד מפקד הדף התקפות רבות.

במשמר-הירדן התקדם פעמים אחדות והטיל רימונים לתוך עמדות האויב וגרם לו אבידות רבות. האויב הביא תגבורת של חיל רכב ושריון. ראובן קידם את פניהם בפיאט שבידו ונלחם בכל כלי-נשק שנמצא לו. היה חייל מבטן ולידה. אדם יקר ואהוב על מכריו וחבריו. במערכה הכבדה על משמר-הירדן נפגע בצוארו מכדור אויב ונפל ביום ג' בתמוז תש"ח. הובא למנוחת-עולמים בראש-פינה.

בניית אתרים: