תפריט נגישות

רב"ט ניב אמויאל ז"ל

ניב אמויאל
בן 19 בנפלו
בן יפה ודוד
נולד בברור חיל
בכ"ט בסיון תשל"ג, 29/6/1973
התגורר בחצבה
התגייס ב-25.11.1991
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 401, גד' 9
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ח בתשרי תשנ"ג, 25/10/1992
מקום נפילה: כאוכבה
באזור לבנון
מקום קבורה: חצבה

קורות חיים

בן יפה ודוד. נולד ביום כ"ט בסיוון תשל"ג (29.6.1973) בקיבוץ ברור חיל. בהיותו כבן שלוש עקרה המשפחה למושב חצבה שבערבה. ניב למד בבית-הספר האזורי 'שיטים' והיה אהוב על מוריו ועל חבריו. במכתב תנחומים שנשלח למשפחה כתבה מורתו: "אם אפשר להגדיר אותך, יותר מכל אפשר לומר שהיית אדם..." ניב הרבה לעסוק בספורט, כנער החל להתאמן בקארטה וכעבור שנה כבר זכה במקום הראשון

באליפות מחוז הדרום לנערים. לפני גיוסו ביקש לשפר את הכושר הגופני שלו והשתתף בחוג לשיפור הכושר הגופני. בפעילותו הספורטיבית ניתן ביטוי להתמדה ולדבקות במטרה שאיפיינו אותו גם בעת שירותו הצבאי. אוהב-חיים וחברותי היה ניב ותמיד ידע לתמוך במשפחה ובחברים ולהיות נאמן. לאחר שסיים את לימודיו נסע עם חבר לטיול אופנועים ביוון.

ניב התגייס לצה"ל בנובמבר 1991 והוצב לחיל השריון. אף כי לא עלה בידו לממש את רצונו העז לשרת בחטיבת גולני, בשל פגם בראייה, עשה ניב את המוטל עליו במסירות ובשלמות. לאחר שמונה חודשי שירות עבר לשרת בגדוד בחטיבת השיריון. בגדוד עסק בהגנה על יישובי הצפון ובלט מיד במוסר העבודה הגבוה שהפגין, במקצועיותו ובעזרה לחבריו לצוות.

ניב נוכח בחשיבות פעילותו של חיל השריון ואף ביקש להישלח לקורס מפקדים. ביום כ"ח בתשרי תשנ"ג (25.10.1992) נפל בקרב בלבנון בעת שהשיירה שנסע בה נפגעה ממטען-צד סמוך לכפר כאוכבה. ניב הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית של בית-העלמין במושב חצבה. השאיר אחריו הורים, אח - אורון ואחות - גלי.

חבריו הוציאו חוברת לזכרו הנושאת את שמו.

בניית אתרים: