תפריט נגישות

טוראי שלום שלומי שלומיאל ז"ל

שלום שלומיאל
בן 25 בנפלו
בן יהודית ויחיא
נולד בתימן
בי"ב בטבת תש"ב, 1/1/1942
התגורר בינון
התגייס ב-נובמבר 1959
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 401, גד' 46
נפל בפעילות מבצעית
בכ"ג באלול תשכ"ז, 28/9/1967
מקום נפילה: תעלת סואץ
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: כפר ורבורג
הותיר: אשה ובת

קורות חיים

בן יחיא ויהודית. נולד בשנת תש"ב - 1942

מבנה גוף רחב, זרועות ידיים גדולות, שריריות וחיוך של טוב לב שפוך על הפנים - דמות שתחרט לעד בזכרונם של בני המשפחה וחבריו הרבים. הללו אינם יכולים שלא לראות את שלום לנגד עיניהם, עליז מחייך ומאושר. זכרו כאמור, יחרט לעד בזכרונם של רבים, שכן, שלום, היה בחור מיוחד במינו, מן הטובים והמובחרים שבנוער מושב ינון.

כדי להשתלם בתורת החקלאות ולרכוש ידע שיהיה לו לעזר בהגשמת תוכניותיו - שאיפותיו נפרד ממשפחתו למספר שנים ויצא ללמוד בבית הספר החקלאי "עיינות". שלום התאקלם עד מהרה במוסד החקלאי, נקלט בחברה והפך להיות לאחד מעמודי התווך שלה. קשה היה שלא לחבבו, עליזותו הרבה וחוש ההומור, בו ניחן, היקנו לו הערצה והערכה מצד המורים והתלמידים כאחד.

שלום, שהיה רגיל כבר אז בעבודה חקלאית, הפך להיות לרפתן מצטיין בבית הספר, הוא מילא את תפקידו בשקדנות ובחריצות, ודומה היה שרחש אהבה לבעלי החי, כפי שאהב וכיבד את הבריות. הוא לא הסתפק בעבודתו כרפתן, החוש המכני, שהיה מפותח מאוד אצלו, הובילו לעבודה במסגריה במכניקה, ובכל מה שצריך לפרק ולהרכיב, ידו של שלום היתה בו.

המטעים, אף הם קסמו לשלום, הוא התענין, למד, חקר לדעת, כדי שבבוא העת יוכל לנצל את הידע, לנטוע מטעים באדמות המושב ולהפיק מהם את מירב התועלת. כשסיים את לימודיו, עבד, תקופת מה, בפרדס. גם בעיסוק זה מצא ענין רב, גילה בקיאות בשיטת העיבוד והשקיע את כל מרצו בטיפוח עצי ההדר, כאילו היה הפרדס רכושו הפרטי.

בחור לא רגיל - נזכרים חבריו למושב - הוא היה מאוד סימפטי, אהב לעזור לזולת מעולם לא השיב ריקם פניה לעזרה, תמיד נחלץ לעזרה, בנפש חפצה. שלום אהב לעזור ולעיתים היה נדמה שהוא שואב מכך סיפוק רב. שלום התברך בחוש הומור ושימש תמיד הדמות המרכזית בכל מפגש חברתי חגיגה או מסיבה. ההלצות שהשמיע בשטף רב, הן שהעלו את מצב הרוח, והן שהפכו כל מפגש למסיבונת עליזה.

בתחום ההתעמלות והכושר הגופני, לא היה לו מתחרה. שלום רכש מכשירי התעמלות ומדי יום נהג להתעמל בביתו, כדי לשמור על כושרו הגופני. הוא גם השתתף כשחקן בקבוצות ספורט והיה מן השחקנים הכשרוניים על מגרשי הכדורגל.

מספר שבועות לאחר שאושרה בקשתו לקבלת משק חקלאי בכפר, שעה שחלומותיו, לפיתוח משק למופת, היו בראשית התגשמותן, נפל שלום כשהוא משאיר אחריו אשה, בת בת חודש, הורים אחיות וחברים רבים, הכואבים את אבדנו ומסרבים להתנחם.

בניית אתרים: