תפריט נגישות

סג"מ חיים אשכנזי ז"ל

חיים אשכנזי
בן 20 בנפלו
בן זיזי ואלברט
נולד בכפר הנגיד
בכ"ב באייר תשי"ג, 7/5/1953
התגורר בכפר הנגיד
התגייס ב-אוגוסט 1971
שרת בחטיבת הצנחנים, חיל שריון
יחידה: גד' 890
נפל בקרב
בכ"א בתשרי תשל"ד, 17/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: החווה הסינית
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: רחובות
חלקה: ג', שורה: 8, קבר: 6.
הותיר: הורים, אחות ושני אחים

קורות חיים

חיים, בן זיזי ואלברט, נולד ביום כ"ב באייר תשי"ג (7.5.1953) במושב כפר הנגיד. הוא למד בבית הספר היסודי "גן רווה" במושב בית חנן ואחרי כן סיים את לימודיו בבית הספר התיכון מקצועי "אורט" ברחובות.

חיימו היה חבר בתנועת הנוער העובד והלומד והשתתף בחוגים שונים, שהתקיימו במסגרת התנועה. הוא היה חובב ספורט, שיחק בקבוצת כדור יד והיה חבר בלהקת ריקודי עם. את מרבית שעות הפנאי שלו הקדיש חיימו לארגון פעולות תרבות וספורט בכפר הנגיד. שם סייע להקמת להקת ריקודי עם וארגן לבני הנוער טיולים ברחבי הארץ. חיימו, שהיה בעל מזג נעים ונוח, היה אהוד על כל תושבי כפרו. חבריו מספרים כי היה צנוע, עניו, וסבלני ומעולם לא נרתע מפני עבודה קשה.

חיים גויס לצה"ל בראשית אוגוסט 1971 והתנדב לחיל הצנחנים. לאחר סיום הטירונות השתלם בקורס מ"כים ואחרי-כן נשלח לקורס קציני מנהלה. בתום הקורס סירב לשרת כקצין שלישות וביקש לחזור ליחידתו בתפקיד מ"כ.

חיימו היה בן מסור להוריו, השתדל לא להדאיגם ושמר על קשר מכתבים הדוק אתם. במכתביו נהג לחזור ולספר כי הוא נהנה מן החיים בצבא ולא התלונן על קשיים. גם את חופשותיו הקדיש לעזרה במשק ביתו ואף נהג לדון עם בני משפחתו ועם חבריו על שיטות ורעיונות, שיש בהם כדי לקדם ולשפר את המשק.

כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים נשלחה יחידתו לאזור סיני והשתתפה בקרבות הבלימה נגד המצרים.

ביום כ"א בתשרי תשל"ד (17.10.1973), באזור "החווה הסינית", נקלע חיימו להפגזה ונהרג.

הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין ברחובות. השאיר אחריו הורים, אחות ושני אחים. לאחר נופלו הועלה לדרגת סגן משנה מיום 6.10.1973.

בניית אתרים: