תפריט נגישות

רב"ט יונתן ספירא ז"ל

יונתן ספירא
בן 19 בנפלו
בן יובי ומיכה
נולד בירושלים
בל' בתשרי תשל"ח, 12/10/1977
התגייס ב-דצמבר 95
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 460, גד' 532
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ב באלול תשנ"ו, 6/9/1996
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 9, שורה: 13, קבר: 03.
הותיר: הורים, אח - יאיר ואחות - מיה

קורות חיים

בן יובי ומיכה. נולד ביום ל' בתשרי תשל"ח (12.10.1977) בירושלים, בשכונת ימין משה, השכונה בה גדל ובגר וכה אהב להשתובב ולשחק בילדותו עם אחותו הבכורה מיה ועם חבריו. יונתן היה ילד מלא חיים, נבון ומוסיקלי, אשר כבר בגיל שלוש השתלט על השפות עברית ואנגלית, כאשר משפחתו היתה בשנת שבתון בקליפורניה. כשהיה יונתן בן שש נולד אחיו הקטן יאיר והוא החל ללכת לבית-הספר היסודי "בית הילד", שם רכש חברים אשר ליוו אותו לאורך השנים. בכיתות ג'-ד' שוב היה יונתן עם משפחתו בארצות הברית והפעם בניו יורק, שם למד בכיתת מדעים מתוגברת ונחשף לראשונה לתחום המחשבים. תחום זה משך ועניין אותו במיוחד ויונתן הרבה להעמיק בו, עד אשר ידע להנחות בוגרים ומנוסים ממנו. שעות רבות הקדיש יונתן למחשב - שיחק, תכנת, למד ואף לימד את חבריו ובני משפחתו. כאשר שבה המשפחה לארץ, הצטרף יונתן לחוגי מחשב ב"נוער שוחר מדע" באוניברסיטה העברית והיה מעורב בתקשורת מחשבים עוד בטרם התפתח עידן האינטרנט. במהלך שנות לימודיו בחטיבת הביניים "בית חינוך", הקדיש יונתן זמן גם לאימוני שחייה והשתתף בנבחרת השחייה של הפועל ימק"א ירושלים, במסגרתה זכה בתעודות ובמדליות בתחרויות ארציות. בגיל חמש עשרה עבר קורס צלילה ובכל הזדמנות אהב לצלול ולחוות את נפלאות הטבע הימי באילת ובסיני. את תחביביו פיתח יונתן ברצינות ועסק בהם באחריות, תוך ניסיון להתמקצע בתחומים שאהב. מלבד השחייה והצלילה אהב יונתן לגלוש באתרי סקי שונים.

כאשר הגיע לגיל התיכון, התקבל יונתן לבית-הספר התיכון ליד האוניברסיטה ואת לימודיו שילב עם הדרכה במוזיאון למדע על שם בלומפילד. חוויית ההדרכה העשירה את יונתן מאוד, הן מבחינה אינטלקטואלית, בהרחיבה את הידע שלו בתחומי מדע שונים, והן מבחינה אישית-חברתית, מתוך המגע עם קהלים ואוכלוסיות שונות.

יונתן הרבה לשתף את בני משפחתו בחוויות שחווה במסגרת ההדרכה. בכיתה י"ב התנדב יונתן להשתתף בטקס יום הזיכרון לחללי צה"ל במסגרת התיכון ושר במקהלה. הוא הופתע מיכולותיו המוסיקליות ובעקבות הניסיון הראשוני החל לשיר באנסמבל קאמרי והרבה להאזין לסגנונות מוסיקליים מגוונים. את סיום הלימודים ומבחני הבגרות צלח יונתן בהצלחה ובהצטיינות, וציפה לגיוסו כשהוא מלא מוטיבציה.

בדצמבר 1995 התגייס יונתן לצה"ל, לחיל השריון. שיבוצו במסגרת חיל השריון אכזב אותו בתחילה, מפני שציפה לשירות אתגרי ומעניין יותר, אך עם ההתקדמות בקורסים השונים ולמידת המקצוע, מצא יונתן את מקומו, רכש לו חברים ונחשב לאחד החיילים המצטיינים בקורסים בהם השתתף. בהמלצת מפקדיו, תכנן לצאת לקורס קצינים. סיפר מפקדו של יונתן בקורס האחרון בו השתתף: "יונתן הצטיין בלימודיו בקורס ובלט בהישגיו המקצועיים, הוא ניחן ביכולת אישית גבוהה ובמידה רבה של צניעות ורגישות. שאיפתו היתה לממש את המירב משירותו הצבאי והוא הביע את רצונו להיות שותף בהכשרת דור העתיד של מפקדים בחיל השריון".

יונתן שילב בתוכו אינטליגנציה עמוקה, שאיפה להרחבת אופקיו בנושאים שונים ומגוונים, ויחד עם זאת יכולות פיסיות של ספורטאי מצטיין. הן מפקדיו והן חבריו מספרים על רגישותו ועדינותו, על התחושה שהעניק להם כאדם בעל עומק מחשבתי ורגשי.

יונתן נפל בעת מילוי תפקידו ביום כ"ב באלול תשנ"ו (6.9.1996). בן תשע עשרה היה בנופלו. הוא נטמן בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים. השאיר אחריו הורים, אח ואחות - מיה ויאיר.

בניית אתרים: